1. W dniach 23-25 czerwca w Rzymie odbędzie się X Spotkanie Rodzin. Zapraszamy rodziny naszej parafii i małżeństwa niesakramentalne do uczestnictwa we Mszy Świętej oraz nabożeństwie w ich intencji w piątek o godz.18.00.
2. W poniedziałek, 20 czerwca o godz. 18.00 będzie sprawował w naszym kościele Mszę świętą prymicyjną tegoroczny neoprezbiter, ks. Hieronim Wróblewski. Zapraszamy do udziału w tej liturgii i zachęcamy do przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego.
3. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 19.00 spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania i katecheza: „Być czy mieć-oto jest pytanie”.
4. Natomiast w najbliższy piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy Św. jak w dzień powszedni. Po Mszy Św. o 18.00 litania do NSPJ, akt zadośćuczynienia w intencji światowego dnia modlitw o uświęcenie kapłanów, X Światowego Spotkania Rodzin oraz błogosławieństwo rodzin. W tym dniu nie obowiązuje post.
5. Jest dużo wolnych intencji mszalnych na lipiec i sierpień – zarówno na rano jak i na wieczór. Są jeszcze wolne pojedyncze terminy na czerwiec. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych zarówno za żyjących, by wypraszać Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, jak i za zmarłych. Można to uczynić choćby dziś w zakrystii.
6. W liturgii tego tygodnia: we wtorek – wsp. ob. św. Alojzego Gonzagi, we czwartek- uroczystość św. Narodzenia Jana Chrzciciela, piątek-, sobotę – wsp. ob. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
7. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Polecamy artykuły: Niedziela („Wiara po pandemii”), Przewodnik Katolicki („O problemach katechezy w szkołach”), Idziemy („Elektroniczny detoks – jak odciągnąć dzieci od ekranu”)
8. Ogarniamy modlitwą dusze naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…