1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w dni powszednie po zakończonej mszy św. o godzinie 18.00 a w niedzielę o 17.30. Do udziału serdecznie zapraszamy. Dziś jeszcze spotkanie Członków Żywego Różańca o godzinie 15.30. Zapraszamy

  1. Nadchodzi dużymi krokami miesiąc lipiec. W związku z tym przypominamy, że w okresie lipca i sierpnia nie będzie mszy św. o godzinie 12.30 a chrzty będą udzielane podczas lub po mszy świetej o 11.00. W tym czasie nie będzie też nabożeństwa I piątku miesiąca lipca i sierpnia.

  1. Trzy tygodnie wcześniej była przeprowadzona konserwacja zieleni oraz założone podlewanie kropelkowe pod tuje, które z racji na brak wody wypadały. Od poprzedniej soboty zostały podjęte prace przy brakującym fragmencie płotu metalowego. Prace te bardzo zdrożały, bo stal ma ceny o 100% większe niż były, ale dalsze czekanie powodowałoby tylko kolejną podwyżkę kosztów. Warto także zaznaczyć, że przęsła płotu są wykonywane ręcznie w zakładzie a nie kupowane hurtowo w sklepach dlatego też praca wykonana ręcznie ma swoją wartość. Mimo tych prac na od jutra rozpoczniemy realizacji ostatniego fragmentu kostki chodnikowej i płyt ażurowych. Teraz te prace nałożą się czasowo i choć część funduszy mamy to jednak z racji na podwyżki te koszty ciągle rosną. Żywimy jednak nadzieję, że jak przy wszystkich poprzednich pracach nastąpi także mobilizacja w tym temacie. Jesteście niezawodni i potraficie doskonale czuć jak właściciele domów jak te sprawy utrzymania są coraz trudniejsze. Za wszelkie ofiary składamy wyrazy wdzięczności i staropolskie Bóg zapłać.

  1. Przypominamy także, że od dziś nie ma już dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej. Zapraszamy więc do naszego kościoła, aby wspólnie cieszyć się Chrystusem a na czas wakacji ulegną zmianie godziny transmisji Internetowych. Prosimy się doinformować na bazie przyszłych ogłoszeń parafialnych.

  1. Rozpoczyna się rekrutacja do Studium Organistowskiego na rok akademicki 2021/22. Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do samodzielnego wykonywania funkcji organisty kościelnego. Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć wykładowych oraz indywidualnych (fortepian, organy). W indywidualnych przypadkach – po sprawdzeniu wiedzy i umiejętności – kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Zapraszamy także organistów już zatrudnionych w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 23 czerwca 2021 r. od godz. 17.00 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (lub w II połowie września). Zgłoszenia przyjmowane są w Sekretariacie Studium Muzyki Kościelnej AŁ, ul. Zgierska 123.

  1. W liturgii tego tygodnia; poniedziałek – wsp. św. Alojzego Gonzagi zakonnika, a w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.,

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli a za zmarłych; Elżbietę Wołczyńską i Wandę Szewczyńską zanieśmy modlitwę.

Wieczny odpoczynek…….