1. Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie i Wydział Duszpasterstwa Rodzin zapraszają pary narzeczonych do udziału w wakacyjnym przygotowaniu do małżeństwa w formie Wieczorów dla Zakochanych. Wieczory będą prowadzone w formie online. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godz. 19.00, w dniach od 13 lipca do 5 sierpnia br. Informacje i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl

  2. Od 1 do 8 września w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Łodzi będzie trwać modlitwa w intencji ewangelizacyjnych dzieł naszej archidiecezji. Przyjmie ona formę 24-godzinnej adoracji przez cały tydzień, zwanej Jerychem modlitewnym – nazwa odwołuje się do wydarzenia w Starym Testamencie, gdy kamienne mury Jerycha runęły po tygodniu na skutek trąb wojsk pod wodzą Jozuego. Zapraszamy do podjęcia czuwania i włączenia się w to wydarzenie wszystkie wspólnoty, grupy, ruchy i stowarzyszenia naszego miasta. Intencją jest ożywienie wiary, skruszenie każdej naszej zatwardziałości serca

  1. Zakończyły się prace przy układaniu kostki chodnikowej i płyt ażurowych na parkingu. Całość prac zamknęła się sumą 38.500 złotych. Dziękujemy równocześnie za wszelkie ofiary na ten cel przeznaczone, bo w tym tygodniu było ich kilka i podobnie za te które wpłynęły na konto. Bóg Wam zapłać.

  1. Przypominamy także, że nie ma już dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej. Zapraszamy więc do naszego kościoła, aby wspólnie cieszyć się Chrystusem a na czas wakacji ulegną zmianie godziny transmisji Internetowych na 9.30 i 11.00.

  1. W sobotę 10 lipca o godzinie 8.00 w kaplicy na Skalnej siostra Mariola Pasterka będzie przeżywała 50 lecie ślubów zakonnych. Przyjedzie także na tę chwile Matka Generalna sióstr Pasterek. Zapraszamy w imieniu siostry Jubilatki Marioli na mszę świętą – przypomnijmy w sobotę 10 lipca na godzinę 8.00.

  1. W liturgii tego tygodnia; we wtorek – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej a w czwartek wsp. św. Jana z Dukli, kapłana.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Pamiętajmy też o zmarłej; Janinie Mokrackiej.

Wieczny odpoczynek…