1. Zgodnie z zapowiedziami Ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki serdecznie zaprasza kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji – pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września 2020 roku. Ksiądz Arcybiskup Metropolita prosi każdego Księdza Dziekana o zorganizowanie przynajmniej jednego autokaru z dekanatu.

Program pielgrzymki
godz. 11.00 – Bazylika Prymasowska
– powitanie pielgrzymów przez Prymasa Polski
– konferencja Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego
– Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polski
13.00 – wspólny dla wszystkich obiad
14.00 – zwiedzanie w grupach autokarowych Bazyliki Prymasowskiej i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Po zwiedzaniu istnieje możliwość przejazdu swoimi autokarami i zwiedzania dwóch miejsc:
– przeprawa promem (dodatkowy koszt) w grupach po 50 osób i zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim
– Pola Lednickie, gdzie odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Młodych.
Zapisu można dokonać w kancelarii lub zakrystii do końca tego miesiąca. Opłata będzie podana później z racji na autokar.

2. W przyszłą niedzielę będzie odprawiona msza św. w intencji Solenizanta ks. Dominika zamówiona przez Żywy Różaniec o godzinie 9.30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Msza święta będzie o; 7.00, 17.30 i 18.00.
4. A w liturgii tego tygodnia; we wtorek wsp. św. Jana Vianeya, w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego i msze święte jak w dni powszednie a w sobotę wsp. św. Dominika kapłana.
5. Zachęcamy także wiernych – starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych onl-ine z naszej parafii Dziś są transmitowane msze św. o 8.00 i 9.30., natomiast za tydzień 9 sierpnia; 9.30., i 11.00.

6. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku.

7. W przyszłą niedzielę, jako drugą miesiąca będzie taca gospodarcza.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony;
Kacper Patryk Konieczny. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

Raz jeszcze chcemy także ponowić apel o rozwagę. Koronawirus nie tylko, że nie odpuszcza, ale powiększa się ilość osób dotkniętych tą chorobą. Dla naszego wspólnego dobra zachowujmy się jak ludzie rozsądni z zachowaniem wszelkich wymagań sanitarnych.