1. Ofiary jakie wpłynęły w ciągu ostatniego tygodnia w wysokości 100, 200 i 400 złotych z przeznaczeniem na nowe okna do kancelarii parafialnej. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. A w następną niedzielę taca gospodarcza na bieżące rachunki oraz nowe okna do kancelarii.

2. Jutro przypada wspomnienie św. Dominika. Patrona naszego ks. Dominika stąd dziś o 8.00 odprawiana msza święta w intencji Solenizanta choć z racji na urlop pod jego nieobecność.

3. 97. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia
z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy odbywać się będą w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Zapisy w formie on-line rozpoczną się 10 sierpnia przez stronę internetową pielgrzymki: www.pielgrzymka.lodz.pl. Zachęcamy tych pielgrzymów, którzy nie będą mogli w tym roku pielgrzymować pieszo do podjęcia pielgrzymowania duchowego. Zapisy do grupy duchowej odbywają sie w każdej parafii. Druki są wyłożone na stoliku pod chórem. Zapraszamy chętnych.

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji w tym roku jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym takiego wsparcia dzieciom z terenu archidiecezji łódzkiej. Mimo wsparcia socjalnego gwarantowanego przez państwo, w związku z rosnącą inflacją, coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy w postaci wyprawki szkolnej. Za pośrednictwem parafii i naszej Caritas pomoc trafi do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat. Najpotrzebniejsze artykuły szkolne to: zeszyty, ołówki, długopisy, linijki, cyrkiel, kredki, kolorowy i biały papier, szkicownik, markery, taśma klejąca, klej, piórniki, okładki na zeszyty. W parafiach archidiecezji łódzkiej dostępne są dedykowane akcji papierowe torby, które możemy odbierać z parafii. Zakupione artykuły szkolne należy przynieść w torbie do parafii najpóźniej do niedzieli, 28 sierpnia br., tak, by mogły trafić przed nowym rokiem szkolnym do dzieci w parafiach i do podopiecznych łódzkiej Caritas. Torby o których wyżej są wyłożone na stoliku po prawej stronie kościoła.

5. W sobotę – 13 dnia miesiąca zapraszamy na procesję fatimską po mszy świętej o godzinie 18.00. informacja dla Członków Żywego Różańca. Najbliższe spotkanie formacyjne będzie 17 września b.
W ostatnich dniach przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Antonina Patrycja Wojdera, Jakub Radosław Rządzki, Bartłomiej Włodzimierz Sarań. Dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:

Śp. Krzysztof Budziałek.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.