1. W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) zapraszamy na Mszę św. celebrowaną w bazylice archikatedralnej o godz. 9.30 pod przewodnictwem ks. abpa Grzegorza Rysia. W tym dniu przypada również 101. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego.

2. 96. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 21 sierpnia z Sanktuarium MB Zwycięskiej. Zapisy odbędą się w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. MB Zwycięskiej w Łodzi. Ze względu na weryfikację szczepień, w tym roku zapisy odbędą się tylko w jednym miejscu.
W formie on-line będą mogły zapisać się jedynie osoby, które przeszły szczepienie. Szczególną formą pielgrzymowania będzie pielgrzymowanie duchowe. Do tej grupy będzie można zapisać się w każdej parafii.

3. Zapraszamy mężczyzn z naszej parafii do wstępowania w Męskie Kółko Różańcowe. Do zadań należy codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca każdego miesiąca innej. Opiekunem jest p. Krzysztof Koszaliński, który udzieli potrzebnych wiadomości. Tel kontaktowy jest podany w ogłoszeniach na stronie parafialnej i w gablotkach. 501 394 909

4. Dziękujemy za wsparcie zbiórki do puszki na Bejrut. Pieniądze zostały przekazane do CARITAS Archidiecezji Łódzkiej a dziś zbiórka kolejna do puszek tym razem na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II.

5. Centrum Służby Rodzinie zaprasza do udziału w bezpłatnej grupie wsparcia dla osób borykających się z problemem uzależnienia od alkoholu wśród najbliższych członków rodziny lub znajomych. Szczegółowe informacje dostępne są na strome internetowej Centrum oraz na plakatach.

6. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca będzie taca gospodarcza.

7. W liturgii tego tygodnia; w poniedziałek; Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, wtorek; Święto św. Wawrzyńca, w środę; wsp. św. Klary a w sobotę wsp. św. Maksymiliana Mari Kolbego kapłana i męczennika. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga. Dziś także imieniny ks. Dominika. Życzymy solenizantowi wielu łask Bożych