1. Przypominamy o zapisach do udziału w jubileuszowej – z racji stulecia diecezji – pielgrzymce Archidiecezji Łódzkiej do Gniezna, w sobotę 12 września 2020 roku. Program jest dostępny w gablotkach a zapisu można dokonać w kancelarii lub zakrystii do końca tego miesiąca. Opłata będzie podana później z racji na autokar.

2. A w liturgii tego tygodnia; w poniedziałek Święto św. Wawrzyńca, wtorek wsp. św. Klary, piątek wsp. św. Maksymiliana Kolbe a w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny i msze św. w godzinach jak w niedziele wakacyjne: 8.00., 9.30., 11.00., 18.00 a na Skalnej o 9.00. Poświęcenie ziół i kwiatów będzie podczas każdej mszy św.
5. Zachęcamy także wiernych – starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych do uczestnictwa w transmisjach prowadzonych online z naszej parafii Dziś są transmitowane msze św.; 9.30., i 11.00. natomiast w sobotę w Uroczystość Wniebowzięcia – przypominamy, że jest tego dnia obowiązek uczestnictwa we mszy św. i najbliższą niedzielę także transmisji nie będzie

6. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Jest także nowa książeczka z przeznaczeniem dla seniorów z dużą czcionką licząca 537 stron, pięknie oprawiona i w dobrym poręcznym formacie po 20 złotych za sztukę. Gdyby zabrakło – mamy tylko 10 egzemplarzy – to postaramy się zamówić jeszcze. Jest także przy kiosku nowy stojak, na którym można zobaczyć będące w sprzedaży książki. Zapraszamy serdecznie

7. Dziękujemy serdecznie za wszelkie ofiary złożone na konto i bezpośrednio. We wtorek zaplanowane są prace na około 3 tygodnie, które będą polegały na zamontowaniu pomp do wymiany ciepła oraz podłączenie do systemu ogrzewania kościoła. Są to prace wymagające fachowej obsługi a więc i stosunkowo drogie.Za każdy Wasz gest w tej sprawie bardzo dziękujemy. Przed kościołem jest zbiórka do puszek na budowę Centrum studiów Jana Pawła II

8. Informacje o zapisach na 95 Pieszą Pielgrzymkę Łódzką na Jasną Górę oraz o obostrzeniach z tym związanych podamy za tydzień. Do Grupy Duchowej zapisujemy od dziś w zakrystii.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony;
Mateusz Filip Kolasa i Jan Stanisław Perlański. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

Po raz kolejny ponawiamy apel o rozwagę. Koronawirus nie tylko, że nie odpuszcza, ale powiększa się ilość osób dotkniętych tą chorobą. Dla naszego wspólnego dobra zachowujmy się jak ludzie rozsądni z zachowaniem wszelkich wymagań sanitarnych.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Jerzy Gzik, Janina Zawrzykraj.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……