1. Jutro 13 sierpnia, zapraszamy na kolejne nabożeństwo Fatimskie wieczorem, tuż po zakończonej mszy św. Po raz kolejny podążając za figurą Fatimskiej Pani będziemy mogli odmówić różaniec w myśl zapowiadanych intencji. Serdecznie zapraszamy.
  1. W środę 15 sierpnia, czcić będziemy Najświętszą Maryję Pannę Wniebowziętą. Będzie to 98 rocznica Cudu nad Wisłą. Z racji na wagę tej uroczystości, msze święte będą jak w niedziele a więc; 8.00 9.30  11.00 i 18.00. Zioła i kwiaty będą święcone podczas każdej mszy św.
  1. Od jutra rozpoczynają się zapisy zapisy na 93 Pieszą Pielgrzymkę Łódzką z Łodzi na Jasną Górę a hasłem są słowa „Napełnieni Duchem Świętym. Zachęcamy także do zapisu do Grupy Duchowej. Dla chętnych do zapisu dodamy, że polega to na łączności duchowo – modlitewnej z pielgrzymami. Każda osoba, która się zapisze do Grupy Duchowej otrzyma ramowy program tych dni. Duchowy pielgrzym powinien w tych dniach uczestniczyć we mszy świętej rano bądź wieczorem i włączyć się duchowo w tok modlitw zanoszonych przez pielgrzymujących. Zachęcamy jak najserdeczniej do takiej formy pielgrzymowania osoby, które z różnych – ważnych powodów nie będą mogły na własnych nogach pokonać zadaną drogę. Rozpoczęcie pielgrzymki nastąpi w dniu 21 sierpnia o 6.00 mszą św. w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej.
  1. Z racji na II niedzielę miesiąca, dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy w ostatnich dniach wspomogli swoją ofiarą wykonywane prace i tak: na konto wpłynęła ofiara bezimienna w wysokości 1000 zł oraz bezimienna, bezpośrednio w wysokości 400 zł. W środę i czwartek trwały prace przy dodatkowym parkingu od strony południowej dla samochodów. Został on pomyślany, jako pomoc dla osób z jakąś formą niepełnosprawności. Prosimy o zachowanie przynajmniej jednego miejsca dla pojazdu, którym są przywożone osoby niepełnosprawne. Koszt tej inwestycji wyniósł 7100 zł i został wykonany z zachowaniem sztuki rzemiosła. Cały ten teren został wykorytowany, zasypany grubymi otoczakami, zagęszczony, obłożony krawężnikami oraz uzupełniony drobnym granitem. Zapraszamy po mszy św. do oglądania tego miejsca. Trwają także nieprzerwanie prace przy renowacji salki katechetycznej, aby prace zakończyć do końca wakacji, co nie będzie łatwe z racji na solidne a nieprzewidywalne kolejne nowe zadania i koszty.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Julian Jasiński i Wojciech Jan Matyjek, Zofia Leszczyński.

Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom oraz wypoczywającym na wakacjach i urlopach, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Cecylia Kozłowska, Adrian Aleksnin, Krzysztof Filipiak oraz Kazimierz Mikulski.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………