1. Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes w Kościele w Polsce jest Dniem Modlitwy, postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom

2. Dziś jeszcze o godz. 17.30 w ramach kazania pasyjnego na Gorzkich Żalach; zapraszamy na kolejną katechezę; dobra śmierć jest możliwa;

3. W środę przypada Dzień Kobiet. Pamiętajmy o szczególnej wdzięczności dla naszych; babć, matek, żon, sióstr, córek.

4. Pielgrzymowanie do Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych to bardzo konkretne doświadczenie Kościoła odbitego w różnych wspólnotach, miejscach i świątyniach. Zachęcamy do włączenia się w to wydarzenia. Plan znajdziemy w gablocie. W naszej parafii będzie to 13 marca o godzinie 18.00.

5. Rekolekcje parafialne będą w naszej parafii od 19 do 22 marca. Więcej szczegółów za tydzień.

6. W najbliższy piątek, 10 marca Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30, dla dorosłych Droga Krzyżowa po mszy świętej o 18.00 a tuż po jej zakończeniu ks. Rafał zaprasza na kolejne spotkanie biblijne, które rozpocznie się ok. godz. 19.10. w Salce Prymasa Wyszyńskiego.

7. W niedzielę 12 marca o 16.30 ostatnie spotkanie podczas mszy święta dla rodziców i dzieci przed przyjęciem Pierwszej Komunii świętej.

8. Zupełnie niespodziewanie otrzymaliśmy w dniach 28 lutego i 1 marca dwa rachunki za gaz w wysokości 22 782,52 zł. i za energię elektryczną 16 719,67 zł. Oba te rachunki obejmują dwa pierwsze miesiące tego roku po zmianie stawki VAT. Cena 1 KWh wynosi dla kościoła prawie 3 złote a przecież pamiętajmy, że nasz kościół jest jak mało który w Łodzi ogrzewany przez cały czas. Podjęta została próba odłożenia choć na kilka dni spłaty, ponieważ trudno z dnia na dzień – a takie były terminy do zapłaty wysłać prawie 40 tysięcy złotych. Tym bardziej że od piątku rozpoczęły się prace wcześniej już umówione w obróbkach dekarskich na kościele. Za tydzień będzie taca gospodarcza i nie ukrywamy, że bardzo gorąco prosimy o wsparcie sprawy uregulowania rachunków, ponieważ na prace dekarskie pieniądze były już wcześniej przygotowane z rezerwy kolędowej. Zdjęcia z prac dekarskich są na stronie Internetowej.

Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom a szczególnie wszystkim kobietom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dnia odeszli od nas
ś.p. Bogusław Soboń i Helena Zarzycka.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……