1. Jutro, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ks. Arcybiskup Grzegorz zaprasza na uroczystą mszę świętą w bazylice archikatedralnej o godz. 9.30 W tym dniu przypada również 102. rocznica Cudu nad Wisłą oraz Święto Wojska Polskiego. W naszej parafii jutro porządek mszy świętych jak w niedziele wakacyjne i obowiązuje obecność na mszy świętej. Na zakończenie każdej Eucharystii nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów. Prosimy o przyniesienie wiązanek.

2. 97.Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, jak co roku, wyruszy 21 sierpnia
z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Zapisy odbywać się będą w dniach od 16 do 20 sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w dolnym kościele parafii p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi. Zapisy w formie on-line rozpoczną się 10 sierpnia przez stronę internetową pielgrzymki: www.pielgrzymka.lodz.pl. Zachęcamy tych pielgrzymów, którzy nie będą mogli w tym roku pielgrzymować pieszo do podjęcia pielgrzymowania duchowego. Zapisy do grupy duchowej odbywają sie w każdej parafii. Druki są wyłożone na stoliku pod chórem, a lista zostanie zamknięta 19 sierpnia a więc w piątek. Zapraszamy wszystkich chętnych.

3. Przypominamy o kolejnej edycji akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Celem jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym takiego wsparcia dzieciom z terenu archidiecezji łódzkiej. Za pośrednictwem parafii i Caritas pomoc trafi do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat. Najpotrzebniejsze artykuły szkolne to: zeszyty, ołówki, długopisy, linijki, cyrkiel, kredki, kolorowy i biały papier, szkicownik, markery, taśma klejąca, klej, piórniki, okładki na zeszyty. Prosimy o przyniesienie toreb z wyprawką do niedzieli 28 sierpnia do zakrystii a jeśli zabraknie toreb to można to uczynić w reklamówce czy też innym opakowaniu.

4. Wpłynęły w ostatnim tygodniu kolejne ofiary w wysokości; 3 x 100 i 400 złotych z przeznaczeniem na nowe okna do kancelarii parafialnej które już w tym tygodniu powinny do nas dotrzeć. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. A dziś taca gospodarcza na bieżące rachunki oraz wspomniane nowe okna do kancelarii.

5. Zgodnie z zarządzeniem arcybiskupa łódzkiego dziś przed kościołami odbywa się zbiórka do puszek na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy.

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Lena Smusz, Tymoteusz Łuczak oraz Hubert Adam Rogalski. Dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.