1. 97. Łódzka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza dziś z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej. Życzymy pielgrzymom wytrwałości, zdrowia i odpowiedniej pogody aby mogli zanieś swoje i nasze prośby, błagania i dziękczynienie. W grupie Duchowych Pielgrzymów swój udział zgłosiło 36 osób i dla tych właśnie Duchowych Pielgrzymów są wyłożone na stoliku, gdzie była lista uczestników, dokładne programy wraz z Legitymacją Pielgrzyma. Prosimy aby podjęły je tylko osoby zapisane do Grupy Duchowej ponieważ ich liczba jest ograniczona.

2. Kończymy już kolejną edycję akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w akcję i prosimy aby do niedzieli 28 sierpnia już wszystkie torby, teczki czy też inne paczki zostały złożone w zakrystii abyśmy przekażemy je do Caritas tak by na czas dotarły do oczekujących dzieci.

3. Wpłynęły w ostatnim tygodniu kolejne ofiary na konto; 200, 300 i bezpośrednio 500 złotych z przeznaczeniem na nowe okna do kancelarii parafialnej które zgodnie z informacja telefoniczną powinny do nas dotrzeć w poniedziałek. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

4. Do naszego kiosku z książkami, została sprowadzona niewielka broszura pod tytułem „Przewodnik Październikowy”. Zawiera ona krótkie rozdziały takie jak; wprowadzenie, historię modlitwy różańcowej, jak odmawiać różaniec oraz rozdział „Różaniec ze świętym Janem Pawłem II”. Cena po 5 złotych.

5. Podjęte zostały prace renowacyjne przy ogrodzeniu parafii od strony ulicy Szczawnickiej. Do pomalowania jest 21 przęseł metalowych. Na dziś zostały pomalowane przęsła w połowie, farbą Hammerite. Przewidujemy zakończenie prac na ten najbliższy tydzień.
Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Anastazja Olczyk, Stefan Szuminko i Franciszek Jackowiak. Dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, szanownym Jubilatom a także naszym miłym i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Śp. Mirosław Wajszczyk, Genowefa Mizerska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……