1. Od następnej niedzieli a więc 4 września, powracamy do mszy św. o godzinie 12.30.

2. W tym roku mija 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższy czwartek
1 września o godz. 18.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św.
w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.

3. Dziś kończymy akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Bardzo dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w akcję. Na stronie Internetowej za tydzień będą fotografie przedstawiające efekt zbiórki.

4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie – modlitwy o powołania. Adoracja potrwa do godz. 19.00. W piątek msza o 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Za tydzień pierwsza niedziela nowego roku szkolnego i katechetycznego. Powitamy serdecznie wszystkie dzieci po wakacyjnym wypoczynku. Msza św. na rozpoczęcie roku będzie za tydzień w niedzielę 4 września o godzinie 11.00. Prosimy, aby dzieci przyniosły tornistry szczególnie najmłodsi studenci z klas I. Poświęcimy je przed ołtarzem na zakończenie mszy świętej. Ważne dla dzieci i rodziców z grupy pierwszokomunijnej – 11 września zapraszamy dzieci i rodziców na mszę świętą o godzinie 16.30. Omówimy sprawy organizacyjne do I Komunii świętej w roku szkolnym i katechetycznym 2022//2023.

6. Zostały już zainstalowane dwa nowe okna z potrójną szybą do kancelarii parafialnej. Zakończone zostało także malowanie ogrodzenia od strony ul. Szczawnickiej i dokonane prace przy zieleni które trwały dwa dni z racji na fakt zaatakowania krzewów tui przez szkodniki i w związku z tym konieczny był oprysk wszystkich krzewów. Trwa także malowanie kancelarii po pracach związanych z wymianą okien. Na stronie Internetowej są fotografie przedstawiające poszczególne etapy związane z wymianą. Wpłynęły w ostatnim tygodniu kolejne ofiary na konto; 200, 300 i bezpośrednio 100 i 500 złotych z przeznaczeniem na nowe okna do kancelarii parafialnej. Informacje o wydatkach w sierpniu podamy w przyszłym tygodniu.

7. Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego została włączona; Anna Elżbieta Sobczak. Dziecku i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.
Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, szanownym Jubilatom a także naszym miłym i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:

Śp. Marek Mazurek.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.