1. Dla nas Polaków dzień dzisiejszy jest wielkim wydarzeniem. Beatyfikacja ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest wielkim wyróżnieniem polskiego duchownego, który własnym życiem udowodnił, że nawet pod silną presją aparatu bezpieczeństwa można zachować swoją tożsamość duchową. Obyśmy umieli wyciągać wnioski płynące z przesłania dnia dzisiejszego. Za tą beatyfikację Bogu niech będą dzięki. W kiosku mamy jeszcze różne pozycje książkowe i albumowe z biografią nowego błogosławionego.

2. Jutro z racji 13 dnia miesiąca przedostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją. Zapraszamy na zakończenie mszy świętej o godzinie 18.00

3. Za tydzień 19 września Żywy Różaniec zaprasza serdecznie na spotkanie modlitewno – formacyjne o 15.30 a później różaniec w kościele. Po raz pierwszy spotkanie to odbędzie się w sali im Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

4. X Wojewódzkie Święto Pszczoły, czyli pszczelarskie dożynki, odbędą się 19 września
w parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104). O godz. 10.00 Msza św., a po niej wykłady i kiermasz produktów pszczelich.

5. Zapraszamy na Mszę św. w intencji kobiet dotkniętych chorobą nowotworową, która zostanie odprawiona 15 września 2021 r. o godz. 18.00 w parafii Św. Faustyny Kowalskiej przy pl. Niepodległości. Mszę poprzedzi spotkanie Stowarzyszenia „Łódzki Klub Amazonka” w Auli parafialnej o godz. 16.00.

6. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczyna kolejny rok posługi w przygotowaniu dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania, eucharystii oraz małżeństwa. Dla nieochrzczonych przewidziany jest całoroczny program formacyjny rozpoczynający się 20 września 2021 r. Półroczne przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się 1 października 2021 r. (druga tura od lutego 2022 r.), a Seminarium do małżeństwa 13 października 2021 r. (druga tura od lutego 2022 r.). Kontakt: Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy bazylice archikatedralnej w Łodzi (ul. Ks. Ignacego Skorupki 9, 90-458 Łódź), e-mail: chrzestdoroslych@archidiecezja.lodz.pl

7. W liturgii tego tygodnia; we wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego a w sobotę święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski.

8. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.