1. Dziś dzień Pierwszej Komunii Świętej pierwszej grupy dzieci klas IV. Dla grupy drugiej Komunia za tydzień 20 września. Podczas mszy świętej o godzinie 11.00, kościół będzie zamknięty a w nim będą tylko dzieci grupy komunijnej wraz ze swoimi rodzicami. Wszystkie osoby chcące uczestniczyć w tych uroczystościach będą mogły na zewnątrz usłyszeć głos z nagłośnienia oraz tam także przyjąć komunię świętą. Dziś i w pozostałe niedziele będą transmitowane msze św.; 9.30., i 11.00.

2. III niedziela miesiąca spotkanie formacyjne dla Żywego Różańca w salce im. Stefana Kardynała
Wyszyńskiego o 15.30 a o 17.30. nabożeństwo różańcowe w kościele.

3. Prasa katolicka jest wyłożona na stoliku. Jest tam także do nabycia Mały Gość Niedzielny.

4. W najbliższy czwartek (3 czwartek miesiąca) od godz. 18.30 w kancelarii będzie można uzyskać wsparcie psychologiczno-duchowe. Informacje są w gablocie.

5. Bardzo dziękujemy za ofiary przelane na konto parafialne, złożone na tacę czy też przekazane bezpośrednio dziś taca gospodarcza, aby możliwie sprawnie spłacić podjęte prace przy fotowoltaice oraz pompach ciepła a czekają nas jeszcze prace związane z zainstalowaniem dodatkowych okien z trzema szybami każde w ilości prawie 40 sztuk oraz docieplenie stropu wełną mineralną. W minionym tygodniu zostały zmienione rynny na werandzie starej plebanii. Były już bardzo skorodowane. Koszt tej wymiany 30 mb. rynien to łącznie 6.250 zł

6. A w liturgii tego tygodnia; poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego we wtorek – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w środę – św. św. męczenników Korneliusza papieża i Cyrusa bpa a w piątek Święto św. Stanisława Kostki zakonnika, Patrona Polski. Dziś – 13 września po mszy wieczorowej będzie także nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni;
Marta Magdalena Jędrzejczyk, Zuzanna Elżbieta Nowogórska, Pola Weronika Wieczorek. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Barbara Morawiec, Andrzej Kośla.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.