1. Dzisiejsze spotkanie formacyjne Członków Żywego Różańca z racji na chorobę kilku osób zostaje odwołane. Kolejny termin podamy w stosownym czasie a chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Nabożeństwo różańcowe dziś o godzinie 17.30.

2. Wpłynęły w ostatnim tygodniu kolejne bezimienne ofiary bezpośrednio 100, 500 oraz 1000 złotych. Bóg zapłać ofiarodawcom.

3. W naszym kiosku z książkami, jest jeszcze niewielka broszura pod tytułem „Przewodnik Październikowy”. Zawiera ona krótkie rozdziały takie jak; wprowadzenie, historię modlitwy różańcowej, jak odmawiać różaniec oraz rozdział „Różaniec ze świętym Janem Pawłem II”. Cena po 5 złotych. Pojawiły się także kolejne pozycje z myślą o chorych i starszych osobach pod tytułem; „Panie pospiesz ku ratunkowi memu” – po 5 złotych oraz książeczka Ojca Pawła Warchoła pt. „Krew i woda Zbawiciela” w cenie po 15 złotych. Te pozycje polecamy Waszej uwadze.

4. Od września 2022 r. do lutego 2023 r. przypadają obchody 100. rocznica pobytu Heleny – św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Krośnieńskiej 9 w Łodzi. Wspólnota Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
zaprasza do wzięcia udziału w uroczystościach, a także w nawiedzaniu domu Świętej
i obejrzenia okolicznościowej wystawy. Szczegóły na plakacie

5. Duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych archidiecezji łódzkiej zaprasza na spotkanie do naszej parafii w przyszłą sobotę o godz.18.00 (Msza Św. + spotkanie na salce „Podsystemy w rodzinie”

6. W przyszłą niedzielę o godz.18.00 w  salce kard. Stefana Wyszyńskiego spotkanie dzieci klas 7 szkół podstawowych przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

7. W najbliższy czwartek o godz. 18.00 w salce kard Stefana Wyszyńskiego spotkanie młodzieży klas szkół średnich przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

8. W dniach od 25 do 29 września w naszej archidiecezji odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa, patrona Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Uroczyste przywitanie
relikwii odbędzie się 25 września o godz. 19.00 podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego w łódzkiej archikatedrze. Po mszy świętej zapraszamy na uwielbienie.

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Helena Renata Izdebska, Henryk Kazimierz Pokaczajło i Oliwier Kamiński. Dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a wśród nich będzie w przyszłym tygodniu ks. Rafał w intencji którego będzie msza święta w przyszłą niedziele o godzinie 12.30, szanownym Jubilatom a także naszym miłym i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:

Śp. Tymon Kubik.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.