1. W dniu 26 września na zlecenie Episkopatu odbędzie się tzw. liczenie wiernych obecnych na praktykach religijnych takich jak msza święta czy też przystępowanie do Komunii świętej.

2. W sobotę 25 września przypada 125. rocznica śmierci Czcigodnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Z tej racji w tym dniu w Parznie Eucharystii o godz. 13.30 przewodniczył będzie ks. abp Grzegorz Ryś. W programie również konferencja Mirosława Wąsika pt.: Wanda znana i nieznana, wystawa oraz poczęstunek.

3. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Rozpoczęcie w sobotę 25 września o godz. 15.30. Centralnej Eucharystii w niedzielę
26 września o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Abp Grzegorz Ryś, podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie.

4. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny rozpoczyna kolejny rok posługi w przygotowaniu dorosłych do przyjęcia sakramentów chrztu, bierzmowania, eucharystii oraz małżeństwa. Dla nieochrzczonych przewidziany jest całoroczny program formacyjny rozpoczynający się 20 września 2021 r. Półroczne przygotowanie do bierzmowania rozpocznie się 1 października 2021 r. (druga tura od lutego 2022 r.), a Seminarium do małżeństwa 13 października 2021 r. (druga tura od lutego 2022 r.). Kontakt: Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przy bazylice archikatedralnej w Łodzi (ul. Ks. Ignacego Skorupki 9, 90-458 Łódź), e-mail: chrzestdoroslych@archidiecezja.lodz.pl

5. W liturgii tego tygodnia; we wtorek – Święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty a w czwartek wspomnienie św. Ojca Pio.

6. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. Dziś także nabożeństwo różańcowe III niedzieli miesiąca o 17.30

8. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę 25 września o godz. 19.00 na salce katechetycznej. Bierzmowanie będzie 04.10.2021 o 18.00.

9. W następną niedzielę imieninowa msza święta ks. Rafała o godzinie 12.30. Zapraszamy

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Daniela Wasiak, Krzysztof Mikołajczyk, Barbara Szkobel.

Wieczny odpoczynek im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.