1. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września
o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.

2. Zbliża się wielkimi krokami nasz odpust parafialny. W najbliższą niedzielę 2 października o godzinie 12.30 będzie odprawiona msza święta odpustowa. Uroczystości będzie przewodniczył od niedawna nasz sąsiad z parafii św. Kazimierza ks. Łukasz Tarnawski. Zapraszamy; Asystę, Żywą Różę oraz pozostałe osoby do wspólnej modlitwy. Oczywiście liczymy na piękny śpiew w wykonaniu naszego chóru parafialnego.

3. Wpłynęły w ostatnim tygodniu kolejne ofiary na konto 5 x po 100 zł. oraz bezpośrednio 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. Od soboty rozpoczynamy nowy miesiąc i związane z nim nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy w niedziele o godzinie 17.30 a w dni powszednie po zakończeniu mszy św. wieczorowej a wiec około 18.25.

6. W naszym kiosku z książkami, jest jeszcze niewielka broszura pod tytułem „Przewodnik Październikowy”. Cena po 5 złotych. Pojawiły się także kolejne pozycje z myślą o chorych i starszych osobach pod tytułem; „Panie pospiesz ku ratunkowi memu” – po 5 złotych oraz książeczka Ojca Pawła Warchoła pt. „Krew i woda Zbawiciela” w cenie po 15 złotych. Te pozycje polecamy Waszej uwadze.

7. Rozpoczynamy także kolejną serię kursów przedmałżeńskich. Zapisy u ks. Dominika.

8. Tradycyjnie, zapraszamy dzieci po obrazki za udział we Mszy św. do zakrystii.
a. Przypominamy, że w czwartki jest możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu od 18:30 do 19:00.
b. Zapraszamy do włączenia się w szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza. Zachęcamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorosłych mężczyzn, czy ojców z synami lub dziadków z wnukami. Informacje i zapisy w zakrystii.

9. W przyszłą niedzielę taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony; Michał Józef Majewski. Dziecku i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a wśród nich jest także ks. Rafał w intencji którego dziś msza święta o 12.30, szanownym Jubilatom a także naszym miłym i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:

Śp. Krystyna Bigos.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.