1. Dziś na zlecenie Episkopatu odbywa się tzw. liczenie wiernych obecnych na praktykach religijnych takich jak msza święta czy też przystępowanie do Komunii świętej.

2. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września
o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Ks. Rafał poprowadzi koronkę o 15.00 na skrzyżowaniu Janosika i Wyżynnej po stronie ul Wyżynnej. Zapraszamy

3. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy w parafii nasz Odpust ku czci Matki Boskiej Różańcowej. Msza święta o godzinie 12.30 a będzie jej przewodniczył ks. Prałat Tadeusz Weber Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej z Łodzi. Zapraszamy asysty, Żywy Różaniec oraz Was wszystkich do wspólnej modlitwy abyśmy mogli uprosić łaskę odpuszczenia naszych win i słabości. Po mszy świętej uroczysta procesja.

4. Dzień później, w poniedziałek 4 października młodzież klas I liceum otrzyma z rąk biskupa Marka Marczaka sakrament bierzmowania. Uroczysta msza święta o godzinie 18.00. Zapraszamy młodzież ich rodziców, świadków i naszych parafian do wspólnej modlitwy

5. Za tydzień taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

6. Nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku będą w niedziele o 17.30 a w dni powszednie po mszy świętej o godzinie 18.00.

7. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na mszę św. dzieci i młodzież na godzinę 16.30. Będzie także możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

8. W liturgii tego tygodnia; w poniedziałek – wsp. św. Wincentego a Paulo, wtorek – wsp. św. Wacława męczennika, w Środę – Święto św. Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała, czwartek – wsp. św. Hieronima kapłana i dK., piątek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i dK a w sobotę – wsp. Świętych Aniołów Stróżów.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom oraz ks. Rafałowi składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Zofia Kowalczyk, Dorota Indraszczyk, Tomasz Kamiński.

Wieczny odpoczynek im dać Panie……