1. Osoby zainteresowane kursem przedmałżeńskim prosimy o kontakt z ks. Dominikiem. Informacje są także dostępne w gablotkach oraz na stoliku z prasą.

  1. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w październiku a więc już od najbliższego wtorku będą w niedziele o 17.30 a w dni powszednie po zakończeniu mszy o 18.00. Do udziału serdecznie zapraszamy.

  1. Przypominamy także o nowej książce. Przy prasie jest wyłożona „Biblia Starego i Nowego Testamentu”. Nie jest to jednak tekst biblijny, lecz postawione są pytania i udzielone odpowiedzi w bardzo przystępny sposób i dla każdego. Całość ma 155 stron, twarde okładki a koszt egzemplarza zawiera się w sumie 30 złotych. Gorąco tę pozycję polecamy.

  1. W tym tygodniu przypada; I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. W związku z tym; w piątek od rana, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Msza św. o 16.30 i czas na spowiedź a po ostatniej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszego piątku. W sobotę po porannej Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Serdecznie zapraszamy.

  1. Wspólnota Wojowników Maryi zaprasza 05.10.2019 r. na „XII męski różaniec”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w parafii Zesłania Ducha Świętego, przy pl. Wolności w Łodzi, następnie mężczyźni przejdą ul. Piotrkowską odmawiając różaniec.

  1. Imieniny siostry Faustyny przypadają w sobotę, gdy wspominamy św. Faustynę Kowalską, ale zapraszamy na mszę św. w intencji s. Faustyny w czwartek o godzinie 18.00 uprzedzając lekko właściwy czas.

  1. Za tydzień, w niedzielę, 6 października o godzinie 12.30. będziemy przeżywali doroczny odpust parafialny. Już dziś prosimy o podjęcie stosownych przygotowań w poszczególnych agendach a także organizacje dzieci do sypania kwiatkami. Oto warunki uzyskania Odpustu: Spowiedź św., Komunia św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św., wyzbycie się przywiązania do wszelkich grzechów, nawet lekkich oraz pobożne nawiedzenie mającej swą uroczystość świątyni.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Aleksander Paweł Kubiak, Oskar Szczepanek. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:

Jerzy Wróblewski

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.