1. Zgodnie z obietnicą informujemy, że prace w parafii trwające na przestrzeni od połowy czerwca do końca września były następujące; remont salki Kard. Wyszyńskiego wraz z zapleczem, koszt wyniósł – 59.088 zł., tworzenie nowego parkingu z myślą o niepełnosprawnych – 7.100 zł., nowe nasadzenia od strony północnej i południowej 3.300 zł. Serdecznie dziękujemy także za pomoc przy zakupie po preferencyjnych cenach zieleni od państwa Wybór. To pomniejszyło sumę wydatków. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na konto – w tym tygodniu 100 i 50 zł – oraz bezpośrednio. Bóg wam zapłać ofiarodawcy.
  1. Dziś jeszcze po mszy św. o godzinie 18.00 spotkanie organizacyjne dla chłopców – od klasy III szkoły podstawowej – chcących pełnić posługę ministranta, poprzez młodzież oraz dorosłych mężczyzn. Zachęcamy też naszych byłych ministrantów do powrotu w te szeregi.
  1. Od jutra wraz z nowym miesiącem zaczynamy nabożeństwa różańcowe. W niedziele o 17.30 a w dni powszednie po zakończeniu mszy o 18.00. Do udziału serdecznie zapraszamy
  1. Dzieci klas III, które pragną przyjąć pierwszą komunię w naszej parafii w myśl nowych przepisów muszą zostać zgłoszone do ks. Proboszcza przez swoich rodziców. Takie przyjęcia będą tylko w miesiącu październiku w poniedziałki od 15.30 do 17.30 w Kancelarii.
  1. Jutro a więc w poniedziałek o 19.00 pierwsze spotkanie organizacyjne dla III klas gimnazjum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Spotkanie poprowadzi ks. Kazimierz.
  1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy; czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy, że w pierwsze piątki wieczorem msze św. o godzinie 16.30 i 18.00.
  1. W piątek swoje imieniny obchodzi siostra Faustyna. W intencji solenizantki msze św. będą w piątek o godzinie 16.30 i sobotę o godzinie 7.00. Życzymy siostrze Bożego błogosławieństwa.
  1. Za tydzień, w niedzielę, 7 października o godzinie 12.30. będziemy przeżywali doroczny odpust parafialny. Już dziś prosimy o podjęcie stosownych przygotowań w poszczególnych agendach a także organizacje dzieci do sypania kwiatkami.
  1. Na naszej parafialne stronie Internetowej znajduje się ciekawy materiał pt. „Razem budujemy przyszłość”. Jest to relacja uczestników wyjazdu do Kenii, aby zbudować tam nową szkołę. W naszej parafii była także zbiórka ofiar do puszek i nasz parafianin będący tam także postanowił w ten sposób – relacjonując słowem i zdjęciami – podziękować za złożone ofiary. Zatem zapraszamy do czytania i oglądania wspomnień z tamtych dni.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony;

Oskar Zduńczyk.  Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:

Sławomir Plich.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie………

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.