1. Dziś dzień odpustu parafialnego. Sumie odpustowej o 12.30 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ksiądz Łukasz Tarnawski, proboszcz parafii św. Wincentego Pallottiegośw. Kazimierza w Łodzi. Dla przypomnienia; odpust zupełny jest darowaniem całej kary doczesnej za grzechy, które zostały już odpuszczone. Można go ofiarować za siebie lub za duszę jednej osoby zmarłej. Konieczny jest stan łaski uświęcającej. Dokładnie w piątek przypada w liturgii wspomnienie, a w naszej parafii – Uroczystość: NMP Różańcowej. I w związku z tym na terenie naszej parafii w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji na sumę odpustową będzie transmitowana także msza św. o godzinie 12.30.

2. Przypominamy także o nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy w niedziele o godzinie 17.30 a w dni powszednie po zakończeniu mszy św. wieczorowej a wiec około 18.25.

3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie – modlitwy o powołania. Adoracja potrwa do godz. 19.00. W piątek msza o 16.30.

4. Autokarowa Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się
w sobotę 8 października. Wyjazd około 8.30 z okolicy przystanku MPK przy Wyżynnej a powrót ok. 15.30. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc a na miejscu w Łasku przewidziany jest także posiłek dla wszystkich pielgrzymów. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Zapisy u siostry Faustyny.

5. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych, w tym roku będzie to następną niedziela 9 października.

6. W niedzielę 9 października o 16.30 drugie spotkanie z dziećmi przed Pierwszą Komunią świętą oraz ich rodzicami. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 9 października, o godz. 18.50 w kościele.

7. W naszym kiosku są do nabycia świece na stół wigilijny. Jest także poza tygodnikiem niedziela specjalny numer Gościa Niedzielnego zatytułowany „Dotyk Miłosierdzia” a poświecony siostrze Faustynie Kowalskiej w cenie 12 złotych. Jest to bardzo wartościowa pozycja.

8. Zapraszamy dzieci do zakrystii po obrazki za udział we Mszy św..

9. W przyszłą niedzielę będzie taca inwestycyjna. Prosimy o zrozumienie potrzeby wsparcia parafii.

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostały włączone; Helena Spławska i Liliana Szczepaniak. Dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a wśród nich jest także siostra Faustyna w intencji której będą msze święte; 4 X o 7.00, 5 X o 18.00 i 6. X o 7.00, szanownym Jubilatom a także naszym miłym i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:

Śp. Halina Sitarek.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.