1. Dziś obchodzimy XXII Dzień Papieski, ustanowiony, aby uczcić świętego Jana Pawła II i aby przybliżyć Jego osobę i nauczanie następnym pokoleniom. Obchodzimy ten dzień w rocznicę wybory Kardynała Wojtyły na Papieża.

2. Wpłynęły w ostatnich dniach ofiary w wysokości 2 x 100 i złotych. Bóg zapłać ofiarodawcom.

3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza dziś o 15.30. na spotkanie formacyjne w salce błogosławionego Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

4. Przypominamy także o nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy w niedziele o godzinie 17.30 a w dni powszednie po mszy św. wieczorem.

5. Ważne dla uchodźców z Ukrainy. 23 października w parafii św. Łukasza Ewangelisty w Łodzi będzie odpust ku czci patrona parafii, któremu w tym roku będzie przewodniczył bp Aleksander Jazłowiecki, biskup pomocniczy kijowsko-żytomierski. Wolą Księdza Biskupa jest spotkać się ze swoimi rodakami, którzy znaleźli schronienie przed wojną w naszych parafiach. Zaproszeni są więc wszyscy Ukraińcy na Mszę Świętą 23.10.2022 r. o godz. 13.00 do parafii św. Łukasza Ewangelisty w Łodzi, ul Strycharska 22. i na spotkanie ze swoim Księdzem Biskupem.

6. Za tydzień nasza parafia będzie wizytowana prze ks. bpa Ireneusza Pękalskiego. Wizytacja rozpocznie się mszą św. na Skalnej o 9.00, później nastąpi wizytacja kancelarii. Sprawozdania poszczególnych agend i ks. Proboszcza o 11.00 a o 12.30 ks. biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży.

7. Statystyki z ubiegłej niedzieli wykazały że zaledwie 897 osób a więc 11.80 % mieszkańców z terenu parafii uczestniczy w Eucharystii. Daje to wiele do myślenia.

8. Przed kościołami odbywa się dziś zbiórka dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

9. Zbliża się dzień Wspomnienia Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o składanie, najlepiej na kartce czytelnie wypisanych imion czy nazwisk zmarłych, aby dodać ich dusze do modlitwy wypominkowej. Dla udogodnienia odpowiednie kartki z napisem wypominki są wyłożone na stoliku z prasą. Można je wypełnić w domu. Bardzo prosimy o czytelne pismo.

10. W naszym kiosku z książkami, jest niewielka broszura pod tytułem „Przewodnik Październikowy”. Cena po 5 złotych. Z myślą o chorych i starszych osobach pod tytułem; „Panie pospiesz ku ratunkowi memu” – po 5 złotych oraz książeczka Ojca Pawła Warchoła pt. „Krew i woda Zbawiciela” w cenie po 15 złotych. Są do nabycia także świece na stół wigilijny.

Zapraszamy dzieci do zakrystii po obrazki za udział we mszy świętej.

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali włączeni; Aleksandra Jóźwiak i Rita Tòth. Dzieciom i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.
Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga

W ostatnich dnia odeszli od nas;

Ś.p. Grzegorz Młoczek, Halina Pawlak, Cecylia Cybartowicz, Stanisław Sroczyński.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.