1. Dziś jeszcze o 15.30 spotkanie formacyjne Żywego Różańca w salce bł. ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego

2. Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym, z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, na uroczystą Mszę św. celebrowaną w poniedziałek 18 października
o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1).

3. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy, na początku pracy zawodowej) do udziału w spotkaniach: Kobiety kobietom, które cyklicznie odbywać się będą w każdy trzeci wtorek miesiąca w kościele pw. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi
(ul. Nawrot 104). Pierwsze spotkanie, 19 października, rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30, po której gościem spotkania będzie s. Anna Maria Pudełko AP – psychopedagog powołań, autorka książek dla kobiet, w których porusza temat relacji międzyludzkich
i relacji z Bogiem.

4. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa trzy lata i obejmuje klasy; VII, VIII i I ponadpodstawową. Poza katechezą w szkole, młodzież ma się także obowiązek uczestnictwa w spotkania z kapłanem w kościele jeden raz na miesiąc. W związku z tym rozpoczęliśmy zapisy uczniów klas VII do przyjęcia tego sakramentu. Zapisy są dziś w zakrystii po każdej mszy świętej u ks. Rafała. Prosimy rodziców, aby swoje pociechy zmobilizowali w celu zapisu do przygotowania do sakramenty dojrzałości chrześcijańskiej. Przypominamy także o wymogu dla rodziców chrzestnych, którzy mają obowiązek przyjęcia wcześniej bierzmowania by uzyskać zaświadczenie do bycia chrzestną lub chrzestnym. Pierwsze spotkanie z ks. Rafałem dla klas VII w niedzielę 24 października po zakończeniu mszy świętej o godzinie 18.00. Klasy VIII przygotowuje ks. Dominik.

5. Zbliża się dzień Wspomnienia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Prosimy o składanie najlepiej na kartce czytelnie wypisanych imion czy nazwisk zmarłych, aby podać ich dusze do modlitwy wypominkowej. Odkładanie do ostatniego dnia będzie się zapewne wiązało z nerwowym oczekiwaniem w kolejce w zakrystii czy też Kancelarii. Zapraszamy.

6. Na stoliku z prasą i książkami o tematyce religijnej są także dostępne świece na stół wigilijny. Zachęcamy do ich nabycia.

7. W liturgii tego tygodnia; w poniedziałek – Święto św. Łukasza Ewangelisty, w środę – wsp. św. Jana Kantego kapłana, w piątek – wsp. św. Jana Pawła II papieża.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, jubilatom i naszym sympatycznym gościom składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.