1. Zbliża się dzień Uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych zwany Dniem Zadusznym. Prosimy o składanie, najlepiej na kartce czytelnie wypisanych imion czy nazwisk zmarłych, aby dodać ich dusze do wspólnej modlitwy. Dla udogodnienia odpowiednie kartki z napisem wypominki są wyłożone na stoliku z prasą. Można je wypełnić w domu. Bardzo prosimy o czytelne pismo. Także po mszach świętych można będzie zgłosić swoich bliskich zmarłych do księży przy stoliku przy konfesjonałach. Prosimy o podanie informacji czy wypominki mają być w modlitwą w niedziele czy też w środę.

2. W najbliższy czwartek przypada Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca. Zapraszamy więc na ten wieczór czwartkowy wszystkich czcicieli modlitwy różańcowej, abyśmy jak najliczniej mogli dać świadectwo naszej przynależności do Wspólnoty, a rozważania na ten dzień przygotowała grupa Żywego Różańca z naszej parafii i ona też poprowadzi modlitwę różańcową – najbliższy czwartek po mszy św. wieczorem.

3. Spotkanie formacyjne grupy Żywego Różańca odbędzie się dziś (22.10.) O godzinie 15.30 w sali błogosławionego Stefana kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy również osoby, które jeszcze nie należą do wspólnoty różańcowej a pragną do niej przystąpić. Parafia p.w. św. Andrzeja Boboli w Nowosolnej zaprasza na cykl wykładów „Historia Kościoła”, podczas których ks. dr Przemysław Szewczyk będzie mówił o Wielkich Ojcach Kościoła Wschodu i Zachodu, początkach monastycyzmu oraz o synodach i soborach pierwszych wieków. Spotkania będą się odbywać w poniedziałki o 18.30 w sali konferencyjnej za kościołem w Nowosolnej.

4. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, co roku prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych. I właśnie dziś odbywa się tzw. liczenie wiernych na potrzeby statystyczne.

5. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o 20.35.

Życzenia ślemy dziś wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach uroczystości; osobiste i rodzinne, internautom, Jubilatom oraz drogim gościom. Niech Bóg Wam błogosławi i obficie obdarza potrzebnymi łaskami na każdy dzień życia.