1. Od dziś rozpoczynamy po dwóch latach przerwy działanie placu zabaw – po południowej stronie kościoła. Dzieci będą mogły podczas mszy świętych zająć się bardziej sobą i pozwolić rodzicom na uważny udział we mszy świętej.

2. Dziś zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe o godzinie 17.30. W dni powszednie nabożeństwa będą po zakończeniu mszy świętej odprawianej o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy w dni powszednie oraz niedziele czy uroczystości.

3. We wtorek przypada 3 maja. Jest to Uroczystość ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte według porządku niedzielnego.

4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie – modlitwy o powołania. Adoracja potrwa do godz. 19.00. W piątek msza o 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

5. W miesiącu maju tradycyjnie spotkać można szczególnie wieczorem osoby, które przychodzą do kapliczek czy krzyży, aby śpiewać litanię loretańską. Bardzo prosimy i przygotowanie tych miejsc poprzez ich odnowienie.

6. Jest dużo wolnych intencji mszalnych na maj – zarówno na rano jak i na wieczór. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych zarówno za żyjących, by wypraszać Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, jak i za zmarłych. Można to uczynić choćby dziś w zakrystii.

7. Za tydzień 8 maja o 16.30 ostatnie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, aby omówić najważniejsze sprawy. Będzie także kamerzysta, który wyjaśni wszystkie szczegóły. Także w przyszłą niedzielę 8 maja będzie taca inwestycyjna na bieżące rachunki. Prosimy o wsparcie.

8. 9. maja a więc w poniedziałek z racji na czas wielkanocny – gdzie niedziele nie dopuszczają obchodów żadnych świąt czy uroczystości – przypada liturgicznie Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika. O godzinie 18.00 suma odpustowa. Będzie jej przewodniczył, ks. Bogusław Anyszka były wikariusz parafii.

9. Żywy Różaniec zaprasza wszystkich chętnych na X Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w dniu 4 czerwca. Informacje o zapisach są dostępne w gablocie i na naszej stronie Internetowej oraz są do pobrania na stoliku pod chórem.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali ostatnio włączeni; Zuzanna Maria Seliga, Leon Pękala, Hanna Pytel. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Ś.p. biskup Adam Lepa, Aniela Kamińska oraz Lubomiła Kaczmarek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.