1. Dziś jeszcze:
• o godzinie 11.00 spotkanie z ministrantami.
• po mszy świętej o godzinie 12.30 spotkanie z grupą synodalną,
• po mszy świętej o godzinie 18.00 zebranie rodziców w sprawie kolonii.

2. Dzisiejsza taca jest zgodnie z zarządzenie abpa przeznaczona na utrzymanie
W.S.D.

3. Jeszcze w tym tygodniu w środę, przypada Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika naszego drugiego patrona. W związku z tym zapraszamy na wieczorną Eucharystię o godzinie 18.00. której będzie przewodniczył były wikariusz naszej parafii a obecnie Proboszcz parafii p. w. Chrystusa Króla – ks. Marcin Grzelak. On też wygłosi okoliczne słowo. Serdecznie zapraszamy agendy parafialne jak i naszych parafian oraz gości.

4. Dokładnie przed rokiem zostały ukończone prace przy schodach głównych a dziś możemy poinformować, że w tym tygodniu zostaną zakończone prace przy schodach wejściowych od ul. Janosika. Zostaną także założone nowe poręcze na wzór pozostałych. O całości kosztów poinformujemy w przyszłym tygodniu po zakończeniu tych inwestycji. Wpłynęły także ofiary; bezimienne 2 x 100 zł. na schody i dalsze prace. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę.

5. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy wieczorowej a dziś o 17.30.

6. Za tydzień;
• Spotkanie z dziećmi przed I komunią o 16.30.
• Taca gospodarcza na kolejne prace przy układaniu kostki chodnikowej.

Prasa katolicka jak zawsze wyłożona na stoliku przy wyjściu z kościoła. Chcemy także zwrócić uwagę na nowy tygodnik katolicki pod tytułem PRZEWODNIK KATOLICKI. W nowym, bieżącym numerze przynosi poza wieloma ważnymi artykułami także dwa, na które chcemy zwrócić uwagę. Pierwszy z nich pod tytułem „jak wychować dzieci do odpowiedzialności” a drugi „o zwyczajach sprzecznych z Ewangelią”. Warto to przeczytać – wielu osobom mogą pomóc.

W ostatnich dniach przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali przyjęci; Wanda Kaźmierczak, Kazimierz Mikołaj Jatczak, Wiktor Łukasz Badziak, Hanna Alicja Nowakowska oraz Amelia Aneta Bartczak. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga oraz radosnego przeżycia dzisiejszego świątecznego dnia.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Bronisława Kościelska, Nikola Kaczmarek, Stefania Pawlikowska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.