1. Piątkowe roztopy osłoniły brutalnie bardzo kiepski stan techniczny rynien na kościele. W narożniku na chórze siostra Faustyna zebrała z chóru kilka wiader wody. Zalane zostały także ściany wewnątrz i na zewnątrz. Ekspertyza wykazała, że są tam tzw. „KIELE” a więc rynny wywołane w betonie, które to przez lata nie konserwowane, pod wpływem wody i mrozu ulegały zniszczeniu przez rozsadzanie. Z racji na elementy fotowoltaiki nie jest możliwe ułożenie tradycyjnej papy metodą zgrzewania, bo uległy by zniszczeniu panele słoneczne. Pozostaje więc tylko użycie tzw. płynnej papy, ale do tego konieczna jest wyższa temperatura powietrza. Nie możemy jednak z tą sprawą czekać ani chwili by nie zniszczyć murów kościoła. Trzeba wiec zadziałać natychmiast a to wygeneruje kolejne, nieprzewidziane koszty.

2. Od dziś są w sprzedaży świece na stół wielkanocny. Można je nabyć na stoliku z prasą i książkami katolickimi.

3. Rozpoczęliśmy kolejną serię kursów przedmałżeńskich: „Razem, ale jak i dokąd?” Wszystkich, którzy planują przystąpienie do sakramentu małżeństwa zapraszamy. Kontakt bezpośredni z ks. Dominikiem podany w gablotach z ogłoszeniami. (tel 882427430).

4. Duszpasterstwo związków niesakramentalnych zaprasza na spotkanie – „Wiara naturalna a wiara teologiczna” w przyszłą sobotę o godz.18.00. Msza św. a po niej spotkanie w salce błogosławionego kard. S. Wyszyńskiego.

5. Dziś jeszcze o 16.30 ostatnie spotkanie na mszy świętej dla rodziców i dzieci przed I Komunią. O godz. 17.30 Gorzkie Żale. W najbliższy piątek, 17 marca Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 16.30, dla dorosłych Droga Krzyżowa po mszy świętej o 18.00.

6. Przypominamy, że jutro, a więc w poniedziałek 13 marca, nasz kościół parafialny będzie Kościołem Stacyjnym. Serdecznie zapraszamy naszych parafian i gości do wspólnej modlitwy pod przewodnictwem ks. Bpa Ireneusza. Msza święta z naszym udziałem o godzinie 18.00.

7. Rekolekcje parafialne będą w naszej parafii od 19 do 22 marca. Więcej szczegółów do doczytania w gablotkach. Dzieci będą uczestniczyły w ramach godzin szkolnych pod opieką nauczycieli i katechetów.

8. Dzisiejsza taca gospodarcza jest w całości przeznaczona na pokrycie rachunków za energię elektryczną i gaz w wysokości łącznej 39.450 złotych a czeka nas szybka naprawa przeciekającego dachu na kościele oraz zakończenie prac dekarskich nad Prezbiterium. Należy się informacja, że wpłynęły w tym okresie ofiary bezpośrednio w wysokości; 3×200, 2×150 oraz na konto; 1000 zł, 1×300, 1×250, 2×200, 2×150, 3×100 i 1×30 złotych co łącznie daje sumę 4330 złotych a rachunki wynoszą w minionym okresie łącznie 41,849 złotych. Ze zbiórek do puszek i tacy przesłaliśmy także obowiązkowe zbiórki do Kurii i Caritasu łącznie 8020 złotych co daje w całości 49,869 złotych i to są rzeczywiste wydatki parafii w okresie ostatniego miesiąca. W tą sumę nie jest wliczony rachunek za prace dekarskie nad prezbiterium.

Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dnia odeszły od nas
ś.p. Anna Koślińska i Barbara Franiewska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……