1. Dziś jeszcze w naszej parafii;
►o 15.30 odbędzie się zebranie formacyjne w salce błogosławionego prymasa Stefana Kardynała
Wyszyńskiego. Zapraszają Członkowie Bractwa.
► kolejne spotkanie grupy synodalnej po mszy świętej wieczorem a więc ok. 19. godziny.

2. W naszym mieście trwa od Popielcowej Środy pielgrzymowanie do Kościołów Stacyjnych. W naszej parafii już jutro w dniu 21 marca będzie przewodniczył mszy św. i homilię wygłosi ks. bp Marek Marczak. Zapraszamy wiec jutro na godzinę 18.00 i modlitwę o pokój na ziemi.

3. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat, jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – druk duchowej adopcji jest na stoliku obok kiosku.

4. Po raz dziewiąty z inicjatywy Ojca Świętego odbędzie się wielkopostna modlitwa zatytułowana: „24 godziny dla Pana”, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi. Odbędzie się ona w dniach 25-26 marca 2022 r. w bazylice archikatedralnej w Łodzi,
► Piątek 25.03.2020 – nabożeństwo pokutne: godz. 20.00.
► Sobota 26.03.2020 – Msza św.: godz.18.00.

5. Z dniem dzisiejszym kończymy czas zbiórki darów dla narodu Ukraińskiego. Za przekazane dary
serdecznie dziękujemy ofiarodawcom.

6. Do kiosku oprócz prasy katolickiej zostały sprowadzone świece Caritas na stół wielkanocny,
zapraszamy do ich nabywania.

7. Rozpoczynamy za tydzień rekolekcje wielkopostne. Plan jest dostępny na naszej internetowej stronie i w gablotkach. Msza święta w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godzinie 8.00, i 18.00 z nauką rekolekcyjną. W ostatnim dniu rekolekcji, tj. w środę na mszę świętą odprawianej o godzinie 8.00. będziemy się modlić w intencji osób chorych i ich opiekunów, ale nie będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy, aby pomóc chorym dotrzeć do kościoła parafialnego na modlitwę oraz głoszoną naukę. Spowiedź każdego dnia rekolekcji.

8.Organizujemy także Wielkopostny Dzień Skupienia dla rodzin przeżywających problemy.
1.04.2022 r. Piątek, ● godz.18.00 – Msza św. ● godz. 18.30 Adoracja ● godz. 19.00 Konferencja
● godz. 19.20. Spotkanie przy herbacie.
2.04. 2022 r. Sobota ● godz.18.00 Msza św. ● godz. 18.30 Konferencja ● godz. 19.00. Spotkanie
przy herbacie.

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego została włączona;
Antonina Joanna Antosik. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Marta Szauer, Waldemar Kinas.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……
Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.