1. Z przyczyn tzw. losowych nie udało się rozpocząć prac przy schodach w zapowiadanym terminie. Wykonawca przepraszał i od jutra już prace ruszą. Chcemy zapewnić, że zgodnie z umową prace zostaną zakończone jeszcze w tym miesiącu. Oczywiście, na czas prac będą zamknięte drzwi główne a udostępnione boczne. Wpłynęły kolejne bezimienne darowizna na prace przy schodach w wysokości 2.400 zł. oraz; 300, 100 i 200 zł. Za wszystkie bardzo dziękujemy i doceniamy Wasze zaangażowanie. Bóg zapłać.
  1. Prawie dwa miesiące temu zostały zamówione trzy pary drzwi do komórek, które są na wprost wjazdu od ul. Szczawnickiej. Rzecz w tym, że każde z nich mają inne wymiary i nie można było dokupić nowych a stare uległy takiemu zniszczeniu, że nie było możliwości ich otwarcia czy zamknięcia. 3 pary nowych drzwi do komórek wykonał na zamówienie nasz parafianin i już są one pomalowane 3 x bejcą oraz dwukrotnie farbą olejną. Zostały także zakupione i założone daszki ochronne. Całość, dzięki uprzejmości p. stolarza kosztowała; 1000 zł drzwi oraz 970 zł. daszki.
  1. Ruch Odnowy w Duchu Świętym przy naszej parafii zaprasza na spotkania modlitewne w każdą środę o godzinie 19.00 w salce Prymasa Tysiąclecia.
  1. Dziś i 22 kwietnia, w Kancelarii po mszy św. o godzinie 11.00, p. kierownik kolonii będzie zbierała II ratę, jako należność za pobyt dzieci na koloniach w wysokości 400 zł.
  1. Wczoraj członkowie Asysty mieli spotkanie przy „jajku” a dziś Członkowie Bractwa Różańcowego także zapraszają na godzinę. 15.00. Spotkanie w salce pod plebanią a różaniec z racji na III niedzielę miesiąca o godzinie 17.30.
  1. Praktycznie został już zakończony czas nasadzeń zieleni wokół kościoła i plebanii. Z tej racji w sposób bardzo serdeczny pragniemy podziękować państwu Bożennie i Januszowi Wybór naszym parafianom za ogromną pomoc w udostępnieniu po części darmowo a po części z ogromnymi upustami około stu krzewów i drzewek. Należy dodać, że wszystkie one przyjęły się i nie było żadnych ubytków, co znakomicie świadczy, o jakości przekazanego materiału. Polecamy tę firmę wszystkim, którym zależy, aby ich ogród miał materiał najwyższej jakości. Podziękowania także dla firmy pana Marcina Wojtczaka, który dokonał prac przy zieleni i jak obiecał, zadba o nią dalej.
  1. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła.

 

Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego został włączony; Maksym Wacław Lisowski. Życzymy dziecku i rodzicom wielu łask Bożych.

 

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga. Do tych Solenizantów należy także nasz p. kościelny Robert i w Jego intencji, msza św. będzie odprawiona we wtorek o godzinie 18.00. Życzymy łask Bożych.

 

W ostatnich dniach odeszły od nas:

Ewa Fijałkowska              lat 58 z ul. Szczytowej 5,
Marianna Strychalska   lat 84 z ul. Szczytowej 1,
Daniela Janiszewska      lat 86 z ul. Weselnej 14,
Władysława Kacprzyk   lat 94 z ul. Weselnej 9,

                                                Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.