1. Dziś nasza parafia jest wizytowana prze ks. bpa Ireneusza Pękalskiego. Wizytacja rozpoczyna się mszą św. na Skalnej o 9.00, później nastąpi wizytacja kancelarii. Sprawozdania poszczególnych agend i ks. Proboszcza o 11.00 a o 12.30 ks. biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży. Liczymy na słowa wsparcia i podniesienia na duchu.

2. Wpłynęły w ostatnich dniach na konto ofiary w wysokości; 3 x 100 zł, 200 zł i 400 zł. i złotych. Bóg zapłać ofiarodawcom.

3. Przypominamy także o nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy w niedziele o godzinie 17.30 a w dni powszednie po mszy św. wieczorem.

4. Duszpasterstwo małżeństw niesakramentalnych zapraszana na spotkanie „Rodzina w sytuacji choroby psychicznej”. Parafia Matki Boskiej Różańcowej i św. Stanisława biskupa i
męczennika 29 października o godz.18.00.

5. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w poniedziałek 31 października o godz. 19.30

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, co pobudza nas szczególnie do modlitewnej pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do zamawiania Wypominków, które w naszym kościele są wyczytywane w środę przed mszą św. o godzinie 18.00 oraz w niedziele przed Mszą św. o godz. 12.00. Wypominki mogą być; roczne, półroczne albo jednorazowe. Prosimy o wcześniejsze przygotowanie czytelnej listy z imionami i nazwiskami zmarłych, których pragniemy polecić miłosierdziu Bożemu – odpowiednie druki są wyłożone na stoliku z prasą katolicką. Wypominki możemy zgłaszać w niedzielę u księdza przy stoliku pod chórem, a w tygodniu – w zakrystii lub kancelarii.

7. W naszym kiosku z książkami, jest niewielka broszura pod tytułem „Przewodnik Październikowy”. Cena po 5 złotych. Z myślą o chorych i starszych osobach pod tytułem; „Panie pospiesz ku ratunkowi memu” – po 5 złotych oraz książeczka Ojca Pawła Warchoła pt. „Krew i woda Zbawiciela” w cenie po 15 złotych. Dostępna jest także bieżąca prasa katolicka. Są tez do nabycia świece na stół wigilijny.

Tradycyjnie zapraszamy dzieci do zakrystii po obrazki za udział w tej mszy świętej.

Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga

W ostatnich dnia odeszły od nas;

ś.p. Ewa Borowska, Danuta Jabłońska, Alina Kania.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.