1. W Święto Niepodległości, 11 listopada o godz. 10.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia. Arcybiskup z racji obchodów narodowego Święta Niepodległości udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, czyli właśnie 11 listopada.

2. Msza św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich oraz zmarłych członków Kapituły Katedralnej będzie odprawiona w środę, 9 listopada, o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej.

3. VI Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę, 13 listopada. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich. Tytki są do pobrania przy wyjściu z kościoła. W ramach obchodów VI Światowego Dnia Ubogich abp Grzegorz Ryś odprawi Mszę św. w archikatedrze łódzkiej 13 listopada o godz. 12.30.

4. Dziś w naszym kościele o 17.30 nabożeństwo adoracyjne

5. Za tydzień w niedzielę, 13 listopada – taca gospodarcza, zaś o godz. 16.30 Msza św. w ramach przygotowań do I Komunii świętej dla dzieci i ich rodziców.

6. W czwartek zapraszamy do naszego kościoła na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w godz. 18.30-19.00.

7. Przez cały listopad przyjmujemy na wypominki. Kartki z imionami zmarłych można składać w kancelarii lub zakrystii po Mszach św.

8. W liturgii tego tygodnia: w środę – święto Rocznicy Poświęcenia bazyliki Laterańskiej, w czwartek – wsp. św. Leona Wielkiego-papieża, w sobotę wsp. św. Jozafata.

9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece Caritas. Zachęcamy także do zakupu i lektury prasy katolickiej.

10. Przez sakrament Chrztu Świętego do wspólnoty Kościoła został włączony w ostatnim czasie Oliwier Milan Dąbski.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej ostatnio odeszli do wieczności: Andrzej Wilczek, Paweł Arędzki oraz Jerzy Majewski. Wieczny odpoczynek…

Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.