1. Dzisiaj obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich. Bardzo zachęcamy do pomocy ubogim z naszej parafii. Warto przypomnieć, że na stoliku przy wejściem są wyłożone torby papierowe tzw. „tytki”. Prosimy o wypełnienie ich i przyniesienie do kościoła. Potrzebujące osoby można zgłosić do siostry Faustyny.

  1. Z racji na drugą niedzielę miesiąca, dziś taca gospodarcza przeznaczona na potrzeby parafii. O 16.30 Msza Św., i spotkanie rodziców i dzieci przed I Komunią Świętą.

  1. Wszystkich chętnych biorących udział w parafialnym etapie synodu powszechnego zapraszamy dzisiaj na spotkanie o godz. 18.45 w salce kard. Stefana Wyszyńskiego.

  1. Listopadowe spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas siódmych odbędzie się w najbliższy piątek, 19 listopada, o godz. 18.45 w kościele.

  1. W następną niedzielę będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po Mszy Świętej o godzinie 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo w intencji Ojczyzny. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy.

  1. W liturgii tego tygodnia: we środę 17 listopada – św. Elżbiety Węgierskiej, czwartek – św. Karoliny Kózkówny, sobota – św. Rafała Kalinowskiego.

  1. Do nabycia prasa katolicka. Polecamy artykuły: Niedziela („Synod nie jest parlamentem”), Przewodnik Katolicki („Współcześni pustelnicy”), Gość Niedzielny („Nie licz, przytulaj”), Idziemy („ Jak mądrze pomagać?”)

  1. W minionym tygodniu odeszli do Boga: Franciszek Godlewski, Janina Borowiecka, Wojciech Boratyński, Genowefa Jaszczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.