1. Komunikaty kurialne
a) Dzisiaj obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Możemy włączyć się w to dzieło, wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich. Wychodząc z kościoła możemy także wesprzeć akcję pod hasłem „Ciepło dla…”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup opału i urządzeń grzewczych dla mieszkańców Syrii, Libanu i Ukrainy.
b) Zapraszamy do udziału w Światowym Dniu Młodzieży, który od kilku lat w diecezjach obchodzimy w Niedzielę Chrystusa Króla (26 listopada 2023 r.). Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34) w godz. 12.30-17.00. Zapisy przez Internet.
c) Zapraszamy do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodzieży, które organizuje Wspólnota Taizé na przełomie starego i nowego roku (28 grudnia – 1 stycznia) w Lublanie (Słowenia). Jest to spotkanie tysięcy młodych ludzi różnych narodowości i wyznań, którzy każdego roku gromadzą się na pięć dni w dużym Europejskim mieście, aby wspólnie się modlić i dzielić życie. Zapisy przez Internet.
d) Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne Kurs NOWE ŻYCIE, które odbędą się w parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi w dniach 24-26 listopada. Koszt udziału: 120 zł (obiady, przerwy kawowe i materiały). Zapisy w parafii na Retkini.

2. Dzisiaj
a) Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się o godz. 15.30 w salce bł. Kard. Wyszyńskiego. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty oraz osoby, które chciałyby do niej przystąpić.
b) Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich odbędzie się po Mszy św. o godz. 18:00.

3. Informujemy, że Kard. Grzegorz Ryś ustanowił z dniem 17 listopada br. na okres pięciu lat Radę Duszpasterską Archidiecezji Łódzkiej. Do grona osób ją tworzących został wybrany nasz parafianin, Maciej Zieliński, jako reprezentant dekanatu Łódź-Stoki. Gratulujemy wyboru i życzymy odwagi oraz światła Ducha Świętego w podejmowanych pracach.

4. Ponawiamy prośbę i apel, aby zasilić szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza. Zauważamy w naszej parafii poważne braki w tym względzie. Zapraszamy chłopców od klasy III szkoły podstawowej, a także chłopców przygotowujących się do bierzmowania, jak i ze szkół średnich. Zapraszamy także dorosłych mężczyzn – ojców i dziadków. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Rafałem.

5. Można jeszcze zgłaszać wypominki: dziś – w zakrystii, a w tygodniu – w kancelarii.

6. Przy wyjściu z kościoła można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, w której znajdziemy wiele interesujących artykułów.

8. W ostatnim czasie odeszła do wieczności Genowefa Dąbrowska. Wieczny odpoczynek…