1. Dziś jeszcze będzie zebranie formacyjne Żywego Różańca w salce im. błogosławionego kardynała Stefa Wyszyńskiego o 15.30

2. Przypominamy, że Roraty w dni powszednie o 7.00. To już ostatnie dni, w których możemy wraz ze znaczną ilością osób przeżywać Eucharystię ku czci Najświętszej Maryi Panny. W piątek ostatnie Roraty rano o godzinie 7.00.

3. Pasterka w kaplicy na Skalnej o 23.00 a w kościele o północy. I i II dzień świąt jak w niedziele. Przypominamy, że w Wigilię obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godziny 23.30, półgodzinny koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru CANTYLENA. Zapraszamy

4. Ks. abp Grzegorz Ryś pragnie kontynuować charytatywną odsłonę Orszaku Trzech Króli. Podobnie jak w mijającym roku chcielibyśmy z pomocą Księży przeprowadzić we wszystkich parafiach w Łodzi zbiórkę darów dla dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. Zbieramy drobny sprzęt sportowy, piłki, rolki, hulajnogi, zabawki edukacyjne i gry planszowe. 6 stycznia, Trzej Królowie przekażą te dary najbardziej potrzebującym dzieciom naszego miasta z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest to grupa ok. 2500 dzieci. Każda łódzka parafia otrzymała pakiet 60 szt. toreb Orszakowych (podobnych do „Tytki Charytatywnej”). Torby na „Dar dla Nowonarodzonego” są dostępne na stoliku obok świecznika. Parafian prosimy o odniesienie torby z darem dla Nowonarodzonego do swojej parafii składając ją najlepiej przed szopką do 3 stycznia 2022 r. W Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzej Królowie przekażą dary dzieciom z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych.

6. Dziękujemy wszystkim osobom, które podjęły się akcji „STOLIK SZCZĘŚCIA” W czwartek rano paczki podjęli nauczyciele z Pogotowia i przekazali dzieciom. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

7. Opłatki na wigilijny są dostępne na stoliku z prasą. Są jeszcze nieliczne świece wigilijne.

8. Dziękujemy naszym parafianom oraz gościom za noszenie maseczek i dbanie o bezpieczeństwo. Jest to wyraz odpowiedzialności za siebie i innych.

9. Otrzymaliśmy ofiary na konto i w kopercie na ogrzewanie kościoła w wysokości 2 x po 200 zł. oraz 500 i 50 złotych. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

10. Przed kościołem do puszki zbiórka na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:

Krzysztof Kowalczyk

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.