1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w niedziele o godzinie 17.30. W dni powszednie nabożeństwa są odprawiane po zakończeniu mszy świętej o godzinie 18.00.

2. Dziś o 16.30 ostatnie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, aby omówić najważniejsze sprawy. Będzie także kamerzysta, który wyjaśni wszystkie szczegóły. Omówimy także spotkania na próbach.

3. Dzisiejsza taca jest tacą gospodarczą na bieżące rachunki. Dla wiedzy parafian podajemy kwotę za wszystkie miesięczne rachunki które wynoszą 21.170 zła za kwiecień. Za energię elektryczną łącznie z długiem który co miesiąc spłacamy musieliśmy zapłacić 12.100 złotych. Składamy serdeczne podziękowanie za przelewy na konto w kwietniu; 100 zł, 3×300 złotych oraz 400 złotych bezpośrednio. Dzięki Waszej uprzejmości możemy normalnie funkcjonować a nawet dokonywać drobnych napraw i niezbędnych modernizacji łącznie z naprawą huśtawki czy malowaniem ławek i koszy. Bóg Wam zapłać.

4. Taca z dnia dzisiejszego zgodnie z decyzją abpa jest przeznaczona na działalność duszpasterską w archidiecezji.

5. Jutro, 9. maja z racji na czas wielkanocny – gdzie niedziele nie dopuszczają obchodów żadnych świąt czy uroczystości – przypada liturgicznie Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika. O godzinie 18.00 suma odpustowa. Będzie jej przewodniczył, ks. Bogusław Anyszka były wikariusz parafii. Serdecznie zapraszamy Was wszystkich, Asystę oraz Żywy Różaniec do wspólnej modlitwy.

6. W piątek 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po mszy św. wieczorem. Przejdziemy w procesji wokół kościoła aby sławić Maryję pieśnią i modlitwą.

7. Prezes Asysty parafialnej zaprasza na spotkanie przy „jajku”. Spotkanie w sobotę 14 maja o godzinie 15.00 w salce pod plebanią. Zapraszamy serdecznie.

8. Przypominamy że Żywy Różaniec zaprasza wszystkich chętnych na X Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w dniu 4 czerwca. Informacje o zapisach są dostępne w gablocie i na naszej stronie Internetowej oraz są do pobrania na stoliku pod chórem.

9. W niedzielę 15 maja o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Członków Żywego Różańca w salce Błogosławionego Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

10. W niedziele 15 i 22 maja będą I Komunie święte dla dzieci z naszych Szkół. Dzieci przystąpią w te dni w dwóch grupach a więc podczas mszy świętych o godzinie 9.30 i 11.00. Prosimy w miarę możliwości o pozostawienie miejsca dla rodzin dzieci i uczestniczyć w mszach świętych o innych godzinach. Spowiedź dla dzieci i najbliższych w sobotę od 9.00. Zachęcamy i zapraszamy. Rocznica I Komunii św. będzie w niedziele 29 maja o godzinie 11.00.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Ś.p. Marek Dionisjew i Władysława Czarnojan.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.