1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. kanonik Paweł Stołowski, twórca parafii p.w. Ojca Pio w pobliskiej Kalonce i pierwszy proboszcz. Witamy Go serdecznie w naszej parafii i prosimy o dary Ducha Świętego na to trudne zadanie, którego się podjął. Plan jest dostępny na naszej internetowej stronie i w gablotkach. Msza święta w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godzinie 8.00, i 18.00 z nauką rekolekcyjną. W ostatnim dniu rekolekcji, tj. w środę na mszę świętą odprawianej o godzinie 8.00. będziemy się modlić w intencji osób chorych i ich opiekunów, i będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Bardzo prosimy, aby pomóc chorym dotrzeć do kościoła parafialnego na modlitwę oraz głoszoną naukę. Spowiedź każdego dnia rekolekcji. Dla dzieci nauki będą od poniedziałku do środy włącznie w dwóch grupach wiekowych dla klas I – IV oraz V – VIII w godzinach; 9.30 i 11.00 w ramach zajęć szkolnych. Msze z nauką dla dorosłych będą transmitowane w Internecie.

2. Niedziele Wielkiego Postu nie dopuszczają obchodów innych Świąt czy Uroczystości i dlatego Uroczystość Św. Józefa Patrona naszej archidiecezji jest przeniesiona na jutro.

3. Dziś 19 marca o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Żywego Różańca w Salce bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które poświęcone będzie 88 rocznicy utworzenia Bractwa Różańcowego – obecnie Żywego Różańca. Msza św. z tej racji będzie we wtorek o godzinie 18.00 i do wspólnej modlitwy zapraszamy.

4. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale. W piątek 24 marca zapraszamy na nabożeństwa drogi krzyżowej. Pierwsze o 16.30 z udziałem dzieci. Tuż po nabożeństwie będzie odprawiona msza święta. Kolejna msza o godzinie 18 a tuż po niej droga krzyżowa dla ogółu wiernych w nieco innej niż zwykle formule. Przez cały czas trwania nabożeństwa będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie wsłuchując się w pieśń „Boska dobroci”, która jest poetyckim opisem Męki Pańskiej, powstałym w pierwszej połowie XIX wieku. Rozważania wykona nasz parafialny chór Cantylena. Całość potrwa do 30 minut. Serdecznie zachęcamy do udziału tej formie rozważań Męki Pańskiej. Zaproszenie możemy przekazać także naszym sąsiadom i znajomym. Zapraszamy. Będzie także transmisja.

5. Spotkanie marcowe dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się w kościele, w przyszłą niedzielę, 26 marca, ok. godz. 18.45.

6. Trwają jeszcze prace dekarskie, ale i kamieniarskie przy granitowych schodach od południa i północy. Powinny one być zakończone do środy. Więcej szczegółów po zakończeniu prac. Warto zobaczyć na naszej internetowej stronie powód przecieku na dachu. Zdjęcia dobrze obrazują powstałe uszkodzenie.

Dziękujemy także za ofiary, które wpłynęły na konto parafialne. Bóg zapłać

7. W sprzedaży świece na stół wielkanocny. Można je nabyć na stoliku z prasą i książkami katolickimi.

8. Rozpoczęliśmy kolejną serię kursów przedmałżeńskich: Kontakt bezpośredni do ks. Dominika podany w gablotach z ogłoszeniami. (tel 882427430).

Wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dnia odeszła od nas;
ś.p. Anna Kuźmiarek.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……
Rodzinom i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.