Tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla naszej wspólnoty głosi ks. dr Przemysław Góra, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Taca w poniedziałek, wtorek i środę będzie rekompensatą za poniesiony wysiłek przez ks. Rekolekcjonistę.

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje wielkopostne. Plan jest dostępny na naszej internetowej stronie i w gablotkach. Msza święta w poniedziałek, wtorek i środę będzie odprawiana o godzinie 8.00, i 18.00 z nauką rekolekcyjną. W ostatnim dniu rekolekcji, tj. w środę na mszę świętą odprawianej o godzinie 8.00. będziemy się modlić w intencji osób chorych i ich opiekunów, ale nie będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Spowiedź każdego dnia rekolekcji.

2. Już od dwóch lat działa nasz parafialny Facebook, na którym transmitowane są msze święte niedzielne, publikowane są na bieżąco komunikaty duszpasterskie, intencje mszalne, fotorelacje z wydarzeń z naszego kościoła oraz inne ważne i ciekawe treści adresowane do parafian. Dostępne są również do odsłuchania kazania z mszy świętych niedzielnych. Serdecznie zachęcamy do polubienia i częstego odwiedzania naszej parafialnej strony Facebookowej. Można ją znaleźć wpisując w wyszukiwarce Facebooka frazę; „parafiastoki” pisane razem lub pełną nazwę naszej parafii. Jako użytkownicy, dziękujemy twórcom w osobach p. Mikołaja i p. Macieja oraz p. Andrzeja za wysoki poziom prac jakie wykonują, aby serwis był ciągle aktualny i ciekawy – dostarczając dużo faktów z życia Kościoła i naszej w nim parafii. Bóg Wam zapłać.

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych szkoły podstawowej odbędzie się w następną niedzielę, 3 kwietnia, o godz. 19.00 w kościele i potrwa około pół godziny.

4. Po raz kolejny z inicjatywy Księdza Arcybiskupa zostanie zorganizowana Arena Młodych w dniach: 30 marca (środa) – dla 7 i 8 klasy szkoły podstawowej i 31 marca (czwartek) – dla szkół ponadpodstawowych.

5. Jest dużo wolnych intencji mszalnych na kwiecień – zarówno na rano jak i na wieczór. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych zarówno za żyjących, by wypraszać Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski, jak i za zmarłych. Można to uczynić choćby dziś w zakrystii.

6. Organizujemy także Wielkopostny Dzień Skupienia dla rodzin przeżywających problemy. W Piątek 1.04.2022 r a w Sobotę 2.04. 2022 r. Program jest dostępny na stronie Internetowej. Początek o 18.00.

7. W tym tygodniu będą pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę świętą o godzinie 7.00 a także na nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

8. W ciągu ostatnich dni wpłynęły następujące ofiary na zapłacenie rachunków bieżących. I tak;
bezpośrednio ofiara 100 zł a na konto; 3×100 zł i 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie.

9. Misterium Śmierci i Zmartwychwstania ulicami Łodzi, odbędzie się w piątek 1 kwietnia. W tym roku Misterium skierowane jest szczególnie do tych, którzy tęsknią, którym czegoś brakuje, są niepewni o swoją przyszłość, zagubieni w codzienności. Początek przy Pasażu Rubinsteina o godz.19.30, a zakończenie ok. godz. 21.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.
W ostatnich dniach odeszli od nas:
Ś.p. Alina Klimkiewicz, Marek Piechota.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……
Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.