1. Zakończyliśmy tegoroczne spotkania kolędowe w nowej formie. Podpowiedzi parafian, aby odprawiać msze święte o późniejszej godzinie przyniosło pozytywny efekt. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Wyczuwało się iście rodzinną atmosferę a Wasz odzew na prośbę o wsparcie w kwestii rachunków przyniósł piękny efekt. Otóż łącznie złożyliście ofiary które pokryją nasz rachunek w 50%, wliczając w to dodatkowe ofiary i przelewy na konto parafialne a w tym tygodniu wpłynęły także ofiary indywidualne od kilku osób na konto w wysokości; 40 zł, 2×200 zł, 2×300 zł,. To bardzo duży wysiłek z Waszej strony i chylimy czoła w podziękowaniu. Jest to połowa sumy, jaką musimy uiścić. W ciągu kilku dni mamy otrzymać pisemną informację, co do sposobu spłaty, bowiem w piśmie od nas została wyrażona prośba o rozłożenie sumy na raty. O szczegółach Was poinformujemy i kolejne tace inwestycyjne w tym roku będą z przeznaczeniem na powyższy cel. Raz jeszcze staropolskie Bóg zapłać.

2. 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane często Świętem Matki Bożej Gromnicznej –
msze święte o 7.00, 9.00 i 18.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec z okapnikami.

3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie – modlitwy o powołania. Adoracja potrwa do godz. 19.00. W piątek msza o 16.30.

2. W związku z wprowadzonym nauczaniem zdalnym w szkołach oraz feriami zimowymi, nie będzie lutowego spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych. W zamian będą zamieszczone pewne treści na grupie na Messengerze.

4. Archidiecezja Łódzka organizuje z racji jubileuszu 100 – lecia powołania naszej diecezji kilka pielgrzymek do Rzymu i nie tylko. Trzy z nich są autokarowe a trzy samolotowe. Będzie także wspólna dla wszystkich pielgrzymów audiencja z papieżem Franciszkiem tylko dla naszej archidiecezji. Ponieważ są różne warianty i terminy, dlatego serdecznie prosimy osoby zainteresowane do zakrystii po mszy świętej w celu zapoznania się ze szczegółami dla poszczególnych pielgrzymek oraz kosztów z tym związanych.

5. Od Wielkiego Postu rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2023.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:
Śp. Jadwiga Włoch

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……
Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.