1. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie są odprawiane po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele o godzinie 17.30. Są także czytanki o błogosławionym Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim. W sobotę, 13 maja pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie po mszy świętej wieczorem.

2. Dziś o godz.17.30 zapraszamy na kolejną katechezę „Dramat grzechu śmiertelnego” w ramach cyklu katechez św. Afonsa Marii Liguoriego „Na spotkanie z Panem”.

3. Odpustowym uroczystościom ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika będzie przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Partyka z parafii Opatrzności Bożej. Zapraszamy na mszę świętą jutro w poniedziałek o godzinie 18.00.

4. Za tydzień I Komunia Święta dzieci klas III S.P. nr 139. Msza św. o godzinie 11.00. Prosimy osoby, które na te właśnie godzinę przybywają do naszego kościoła, aby zechciały przyjść na inną godzinę a miejsce pozostawić rodzinom dzieci komunijnych. Z dziećmi klas III A i B, S.P nr 139 spotkamy się na próbach we wtorek 9 maja, środę 10 maja oraz w piątek 12 maja każdego dnia o godzinie 16.00 a w sobotę nabożeństwo zawierzenia dzieci Opiece Matki Bożej oraz pierwsza spowiedź i tego dnia spotkamy się o godzinie 9.00.

5. Kolejne spotkanie biblijne odbędzie się w piątek, 12 maja, po nabożeństwie majowym, w salce bł. Prymasa Wyszyńskiego.

6. W dniu 21 maja br. (niedziela) pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się!” na Jasnej Górze odbędzie się 4. Ogólnopolska Pielgrzymka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański i konferencją; o godz. 14.00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Wiesława Szlachetki z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu); godz. 16.15 – Modlitwa Różańcowa. Serdecznie zapraszamy kobiety do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu modlitewnym.

7. Szkoły Podstawowe nr 145 i 158 w dniu 21 maja mają Komunię w dwóch grupach a rocznica w jednej grupie 28 maja o godzinie 11.00. Z dziećmi klas III A, spotkamy się we wtorek 16 maja, czwartek 18 maja i piątek 19 maja o godzinie 15.30 a z klasą III B spotkamy się we wtorek 16 maja, czwartek 18 maja i piątek 19 maja, ale o godzinie o godzinie 16.30. W sobotę 20 maja nabożeństwo zawierzenia dzieci Opiece Matki Bożej oraz pierwsza spowiedź i tego dnia spotkamy się wszyscy o godzinie 9.00. Szkoła 145 dołącza do wybranej przez siebie grupy.
8. W piątek zostały zamontowane nowe poręcze przy schodach do Prezbiterium. Koszt obu poręczy ze stali kwasoodpornej wyniósł 4 000 złotych.

9. W dniach 26-27 maja ks. Dominik organizuje pielgrzymkę do Niepołomic (zamek), Krzesławic (dworek Jana Matejki), Mogiły (klasztor ojców Cystersów), Wadowic, Łagiewnik. Koszt 300 zł. Wszelkie informacje u ks. Dominika i na folderach przy wyjściu z kościoła.

Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga