1. Dziś parafia nasza przeżywa ważny dzień, bowiem uczniowie klas III Szkoły Podstawowej numer 139 przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Od jutra Biały Tydzień z udziałem tych dzieci podczas mszy świętych o godzinie 18.00 i w sobotę na zakończenie Białego Tygodnia rozdamy Pamiątki tego wydarzenia. W następną niedzielę 22 maja kolejna Szkoła numer 158 oraz 145 w dwóch grupach o godzinie 9.30 i 11.00.będzie miała swoja Pierwszą Komunię Świętą. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie w niedziele 29 maja o godzinie 11.00.

2. Księża Salezjanie zapraszają młodzież klas ósmych, chłopców i dziewczęta, do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnej
w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk. Nauka jest nieodpłatna. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Najbliższe dni otwarte odbędą się w niedzielę
29 maja oraz 12 czerwca o godz. 10.00.

3. Dziś jeszcze 15 maja o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Członków Żywego Różańca w salce Błogosławionego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych odbędzie się w niedzielę za tydzień, 22 maja, o godzinie 19:00 w kościele.

5. Przypominamy że Żywy Różaniec zaprasza wszystkich chętnych na X Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę w dniu 4 czerwca. Informacje o zapisach są dostępne w gablocie i na naszej stronie Internetowej oraz są rozpisane na kartkach do pobrania na stoliku pod chórem. Wyjazd nastąpi w sobotę 4 czerwca o godzinie 6.00 z placu Ks. Grzegorza Kudrzyckiego a powrót jest przewidziany na godzinę 18.00 tego samego dnia. Mamy jeszcze cztery wolne miejsca i łaskawie polecamy się Waszej pamięci.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszła od nas:
Ś.p.Halina Wilczyńska.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.