1. Zbliżająca się Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca) jest obchodzona w Kościele od lat, jako Dzień Świętości Życia. Tego dnia możemy włączyć się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – druk duchowej adopcji jest dostępny na stole przy wyjściu z kościoła. Główna uroczystość z udziałem Wydziału Duszpasterstwa Rodzin odbędzie się 25 marca w Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201). O godz. 17.30 różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko życiu, o godz. 18.00 Msza św. z przyjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i uroczystym błogosławieństwem matek w stanie błogosławionym.

  2. Na czas Wielkiego Postu zapraszamy; w każdy piątek na odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 16.30.oraz o godzinie 17.30.

  1. Pięknym i bardzo głębokim w przeżyciach są nabożeństwa naznaczone śpiewem i rozważaniem Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale. Zapraszamy dziś jeszcze i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.30 na to nabożeństwo.

  1. W naszym kiosku z prasą katolicką są pozycje, którymi warto się zainteresować, jest jeden nowy album o Całunie Turyńskim oraz niewielka, ale bardzo ważna pozycja o słowach wyznania wiary oraz ich znaczeniu. O właśnie ta książeczka w ubiegłym tygodniu została sprzedana po jednej mszy św. a teraz jest nowa dostawa. Dostępne są także świece Caritas oraz baranki wielkanocne. Zapraszamy tam serdecznie.

  1. W Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież na „Marsz dla Jezusa”, który w tym roku wpisuje się w cykl rekolekcyjnych spotkań „Znaki z góry”. Rozpocznie się on o godz. 14.30 na parkingu Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Wspólne przejście do archikatedry i Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom, Internautom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszły od nas:

Ire Irena Witaszewska oraz Aleksandra Wróbel.

 

Wieczny odpoczynek im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.