1. Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość spotkań kolędowych w tradycyjnej formie. Niewątpliwe po pandemii był to dla nas czas bardzo owocnych, choć krótkich spotkań. Pomimo lekkiego spadku frekwencji jesteśmy pełni uznania dla waszej otwartości i wsparcia dla naszej parafii. Mamy nadzieje, że te odwiedziny kolędowe były dla Was umocnieniem wiary i miłości na drogach powołania. Dziękujemy także za złożone ofiary, które pokryją w całości koszt nowych schodów a pozostałą kwotę przeznaczymy na konieczną wymianę rynien wokół budynku Prezbiterium. O tych pracach już wkrótce.

2. Przypominamy, że dziś o godz. 17.30 kolejna katecheza; „Pamiętaj, że umrzesz”. Katechezy te odbywają się w ramach cyklu katechez dla dorosłych; „Na spotkanie z Panem” z teologii śmierci św. Alfonsa Marii Liguriego. Celem tych katechez, nie tylko dla ludzi starszych, ale i młodszych, jest wzbudzenie w nas większej miłości ku Bogu i przygotowania się do śmierci.
3. Po kolędowej przerwie zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, które odbędzie się w najbliższy piątek, 10 lutego, w Salce Prymasa Wyszyńskiego, po Mszy świętej o godz. 18:00. Temat spotkania: Biblijne opisy stworzenia świata a teoria ewolucji.

4. W sobotę 11 lutego 2023 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes,
będziemy obchodzić XXXI Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00
w bazylice archikatedralnej będzie celebrowana Msza św. z sakramentem namaszczenia
chorych pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego.

5. Za tydzień 12 lutego będzie 2 niedziela miesiąca – o godzinie 16.30. spotkania dla dzieci przed I Komunią świętą i taca gospodarcza.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 lutego, o godz. 18:45 w kościele i potrwa około pół godziny.

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego została włączona; Oliwia Maria Bugaj. Dziecku i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dnia odeszli od nas
Jadwiga Pogorzelska, Zygmunt Bębnowski, Stanisław Jaworski.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.