1. Przypominamy, że dziś jeszcze o 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.

2. W następną niedzielę, jako II miesiąca będzie taca inwestycyjna. Polecamy się Waszej pamięci szczególnie za sprawą rachunków za energie elektryczną.

3. W przyszłą niedzielę 13 lutego o 16.30. msza święta dla dzieci klas III oraz ich rodziców.

4. Archidiecezja Łódzka organizuje z racji jubileuszu 100 – lecia powołania naszej diecezji kilka pielgrzymek do Rzymu i nie tylko. Trzy z nich są autokarowe a trzy samolotowe. Będzie także wspólna dla wszystkich pielgrzymów audiencja z papieżem Franciszkiem tylko dla naszej archidiecezji. Ponieważ są różne warianty i terminy, dlatego serdecznie prosimy osoby zainteresowane do zakrystii po mszy świętej w celu zapoznania się ze szczegółami dla poszczególnych pielgrzymek oraz kosztów z tym związanych.

5. W piątek 11 lutego 2022 r., w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy obchodzić XXX Światowy Dzień Chorego. W tym dniu o godz. 12.00
w bazylice archikatedralnej będzie celebrowana Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy chorych, ich rodziny oraz wszystkich, którzy opiekują się chorymi. Na stoliku dla prasy będą wyłożone obrazki z tekstem papieża Franciszka wg, Orędzia na Światowy Dzień Chorego. Prosimy o ich podjęcie. Przypominamy o konieczności zakładania maseczek ochronnych.

5. Od Wielkiego Postu rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na rok 2023.

Wpłynęły kolejne ofiary na rzecz parafii z uwzględnieniem zapłaty długu. I tak ; bezpośrednio;
50 zł.. 400 zł. oraz na konto 3×100 zł i 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą wrażliwość.

6. Za tydzień w niedziele po Mszy Św. o godz.18.00 spotkanie synodalne na salce kard. S. Wyszyńskiego na temat: Jak rozumiesz swoje  miejsce  w Kościele? (towarzyszenie, słuchanie, zabieranie głosu)

7. Została już rozebrana dekoracja żłóbka bożonarodzeniowego. Dziękujemy paniom; Halince i Basi oraz mężczyznom; panom Józefowi, Sławkowi i Wojtkowi, którzy to pod przewodnictwem siostry Faustyna przez kilka godzin doprowadzali kościół do stanu pierwotnego. Bóg Wam zapłać za pomoc i poświecony czas.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odszedł od nas:
Śp. Grzegorz CAŁA

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……
Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.