1. Wpłynęły kolejne bezimienne darowizna na prace przy schodach w wysokości 1000 zł. oraz; 100, 100 i 200 zł. Pan Zbyszek z Janosika 38, 50 zł Za wszystkie bardzo dziękujemy i doceniamy Wasze zaangażowanie. Ponieważ w poniedziałek mają być założone poręcze i nastąpi ostateczne rozliczenie finansowe, wtedy też poinformujemy o szczegółach. Bóg zapłać.
  1. We wtorek 1 oraz czwartek 3 maja, kancelaria będzie nieczynna, natomiast 3. maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, msze św. w porządku niedzielnym.
  1. W tym tygodniu przypada; I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od rana odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem. Msza św. o 16.30 i czas na spowiedź.
  1. Bardzo serdecznie prosimy o kontakt z niewiastą, która w ubiegłą niedziele po mszy św. o 11.00 przyniosła pozostawioną w ławce szarą saszetkę. Będziemy wdzięczni za kontakt.
  1. W związku z zapytaniami informujemy, że pierwszym tygodniu Adwentu, odbędzie się ekumeniczna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegółowe informacje i zapisy w Kurii Archidiecezji Łódzkiej (ul. Ks. I. Skorupki 1) pod nr tel.: 42 66-48-728. Informacje w gablocie i na naszej stronie Internetowej.
  1. Dziś, w niedzielę 29 kwietnia we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzamy zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa, zbiórkę ofiar do puszek, aby zaradzić pierwszym potrzebom pokrzywdzonej rodziny i pomóc w odbudowie domu.
  1. Już 13 i 20 maja w naszym kościele będzie czas I Komunii Świętej dzieci klas III natomiast Rocznica 27 maja. Wyjazd dzieci komunijnych do Lichenia została zaplanowany na 9 czerwca.
  1. Prasa katolicka jest jak zawsze na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  1. Obok chrzcielnicy, jest ustawione naczynie z wodą święconą. Można nią napełnić jakiś pojemniczek w formie buteleczki lub małego słoiczka i trzymać w domu na np. czas duszpasterskiej wizyty czy tzw. spraw losowych. Naczynie jest opisane i posiada mały kran umożliwiający delikatne napełnienie.

 

 Przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego zostali w ostatnim czasie włączeni; Wiktor Stanisław Cybulski, Natalia Ewa Kalinowska, Maja Majchrzak, Konrad Jan Frankowski. Życzymy dzieciom i rodzicom wielu łask Bożych i radości z pociech.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne a także naszym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego, oraz wszelkich łask od Boga.

 

W ostatnich dniach odeszła od nas:

Agnieszka Głowacka lat 45 z ul. Strążyskiej 32.

 

                                                Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie………

 

Rodzinie i przyjaciołom zmarłej, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.