1. Nabożeństwa majowe, w dni powszednie są odprawiane po mszy św. o godzinie 18.00 a w niedziele o godzinie 17.30. Są także czytanki o błogosławionym Prymasie Tysiąclecia Stefanie Kardynale Wyszyńskim.

2. Dziś dzień I Komunii Świętej dzieci klas III S.P. nr 139. A od jutra do piątku włącznie Biały Tydzień. Na zakończenie w piątek będą rozdane pamiątki Pierwszej Komunii Świętej.

3. Szkoły Podstawowe nr 145 i 158 w dniu 21 maja będą miały Pierwszą Komunię w dwóch grupach a rocznica w jednej grupie 28 maja o godzinie 11.00. Z dziećmi klas III A, spotkamy się we wtorek 16 maja, czwartek 18 maja i piątek 19 maja o godzinie 15.30 a z klasą III B spotkamy się we wtorek 16 maja, czwartek 18 maja i piątek 19 maja, ale o godzinie 16.30. W sobotę 20 maja nabożeństwo zawierzenia dzieci Opiece Matki Bożej oraz Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego i pierwsza spowiedź. Spotkamy się w sobotę o godzinie 9.00.

4. W dniu 21 maja br. (niedziela) pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się!” na Jasnej Górze odbędzie się 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański i konferencją; o godz. 14.00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Wiesława Szlachetki z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu); godz. 16.15 – Modlitwa Różańcowa. Zapraszamy kobiety do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu modlitewnym.

5. Druga niedziela miesiąca jest naznaczona tacą inwestycyjną. W minionym miesiącu wszystkie opłaty i wypłaty dla pracowników wyniosły łącznie 31 450 złotych a wpłynęły na konto ofiary w łącznej sumie 850 złotych, natomiast bezpośrednio 750 złotych. Za wszelkie ofiary serdecznie dziękujemy. Została także dokonana naprawa dachu na kościele, ale czekamy na deszcz, który zweryfikuje poprawność usługi i dopiero po pozytywnym teście będzie wystawiona faktura

6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza wszystkich członków oraz osoby zainteresowane do udziału w jednodniowej XI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się w dniu 3 czerwca jest to sobota. Plakat z programem Pielgrzymki oraz kontakt do organizatora znajduje się w gablotce. Serdecznie zachęcamy do udziału. W dniu 21 maja, a więc za tydzień o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Żywego Różańca.

7. W dniach 26-27 maja ks. Dominik organizuje pielgrzymkę. Są jeszcze wolne miejsca.

Wszystkim osobom przezywającym w najbliższych dniach swoje uroczystości osobiste bądź też rodzinne, internautom, Szanownym Jubilatom oraz drogim i sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga
W ostatnich dnia odeszła od nas;
Ś.p.; Jolanta Sieciewiniec
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.