1. Już w tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. To dla nas katolików ważny moment przygotowujący nas do godnego i pełnego przeżywania Misterium Męki Pańskiej. W środę Popielec rozpoczniemy ten okres od posypania głów popiołem. Prosimy, aby osoby, które podejmą popiół dla swoich bliskich nieobecnych tego dnia z nami z różnych a ważnych powodów, przygotowały wcześniej odpowiednią karteczkę czystego papieru lub też przyjęły go w książeczkę do nabożeństwa. Zapraszamy w środę Popielcową na Msze św. odprawiane o godzinie: 7.00. ,9.00., 16.30. i 18.00. Trzeba tu wyraźnie zaznaczyć, iż jest to dzień postu ścisłego. Bardzo mocno prosimy parafian i miłych gości, aby ten dzień w sposób szczególny i głęboki podejść do umartwienia naszego ciała. Będzie to niewątpliwie lekarstwo dla naszej duszy.

2. Post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem do wstrzemięźliwości są zobowiązane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie między 18. a 60. rokiem życia.

1. Na czas Wielkiego Postu będą także w każdy piątek odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 16.30. i o godzinie 17.30. Pięknym i bardzo głębokim w przeżyciach są nabożeństwa, naznaczone śpiewem i rozważaniem Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale. Zapraszamy w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu a więc za tydzień o godzinie 17.30 na pierwsze nabożeństwo

1. W kaplicy na Skalnej w Popielec, msza św. o godzinie 8.00 a w piątki Droga Krzyżowa o 7.30 i Gorzkie Żale w niedziele przed mszą świętą o godzinie 8.30 Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową i do gablotek.

1. Dyspensa od obowiązku udziału w mszy św. w kościele obowiązuje do 28 lutego, ale zawiera ona pewne obostrzenia i dlatego odsyłamy do tekstu w Gablotkach oraz na stronie Internetowej.

1. Zapraszamy Młodzież naszej archidiecezji do wspólnego odkrywania głębi Wielkiego Postu.
    W każdą niedzielę, w ramach projektu
    „Znaki z góry”, w kościele Księży Salezjanów p.w. Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych (Łódź, Wodna 34) odbędzie się krótka tematyczna konferencja, spotkania w małych grupach dzielenia oraz Eucharystia pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. Zaczynamy już w I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.30. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Katechetyczny, Duszpasterstwa Młodzieży i Akademickie oraz Salezjanie.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Leokadia Gertner, Teresa Malinowska, Mieczysław Skóra.

Wieczny odpoczynek im dać Panie……