1. Zakończył się pierwsza seria kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii. Brało w nim udział 7 par z całej archidiecezji. Planujemy zrobić dwie, trzy serie w ciągu roku zależnie od liczby chętnych.

2. Zgodnie z zapowiedzią, dziś zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz kandydatów.
Ks. Dominik spotka się z Wami podczas mszy św. o godzinie 11.00 a później spotkanie w salce. Zapraszamy także wszystkich chętnych nie stawiając żadnych barier wiekowych. Dziś też o 17.30 z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godzinie 17.30. Zapraszamy.

3. Jutro dzień patrona przeżywa ks. Kazimierz. Zapraszamy na mszę św. jutro 04.03.2019 o 7.00

4. Młodzież przed bierzmowaniem z klas gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie we wtorek 5 marca o 18.30. Prosimy o przekazanie zainteresowanym tej informacji.

5. Za tydzień 10 marca w 2 niedzielę miesiąca – o 16.30. spotkania dla dzieci przed I Komunią oraz ich rodziców.

6. Także za tydzień będzie taca gospodarcza z przeznaczeniem na uzupełnienie funduszu na schody i kostkę. Prace rozpoczną się niebawem.

7. Już w tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. To dla nas katolików ważny moment przygotowujący nas do godnego i pełnego przeżywania Misterium Męki Pańskiej. W środę Popielec a więc początek czasu wyciszenia. Rozpoczniemy ten okres od posypania głów popiołem. Prosimy, aby osoby, które podejmą popiół dla swoich bliskich nieobecnych tego dnia z nami z różnych a ważnych powodów, przygotowały wcześniej odpowiednią karteczkę czystego papieru lub też przyjęły go w książeczkę do nabożeństwa. Zapraszamy w środę na Msze św. odprawiane o godzinie: 7.00.,9.00., 16.30., i 18.00. Trzeba tu wyraźnie zaznaczyć, iż jest to dzień postu ścisłego. Bardzo mocno apelujemy do naszych parafian i miłych gości, aby ten dzień w sposób szczególny i głęboki podejść do umartwienia naszego ciała. Będzie to niewątpliwie lekarstwo dla naszej duszy.

8. Post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem do wstrzemięźliwości są zobowiązane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie między 18. a 60. rokiem życia.

9. Na czas Wielkiego Postu będą także w każdy piątek odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej. I tak z udziałem dzieci zapraszamy w piątki o godzinie 16.30. a z udziałem młodzieży i dorosłych o godzinie 17.30. Pięknym i bardzo głębokim w przeżyciach są nabożeństwa, naznaczone śpiewem i rozważaniem Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale. Zapraszamy w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu a więc za tydzień o godzinie 17.30 na pierwsze nabożeństwo

10. W kaplicy na Skalnej w Popielec, msza św. o godzinie 8.00 a w piątki Droga Krzyżowa o 7.30 i Gorzkie Żale w niedziele przed mszą świętą o godzinie 8.30 Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową i do gablotek.

Wszystkim, przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź Rodzinne a także naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Tadeusz Grzegorczyk, Anna Tesarska, Kazimierz Szukiel, Sylwester Łakasik.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….