1. Dziś rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”.

2. Dnia 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji niezłomnych żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę
o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

3. Już w tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. To dla nas katolików ważny moment przygotowujący nas do godnego i pełnego przeżywania Misterium Męki Pańskiej. W środę Popielec rozpoczniemy ten okres od posypania głów popiołem. Prosimy, aby osoby, które podejmą popiół dla swoich bliskich nieobecnych tego dnia z nami z różnych a ważnych powodów, przygotowały wcześniej odpowiednią karteczkę czystego papieru lub też przyjęły go w książeczkę do nabożeństwa. Zapraszamy w środę Popielcową na Msze św. odprawiane o godzinie; 7.00. ,9.00., 16.30. i 18.00. Trzeba tu wyraźnie zaznaczyć, iż jest to dzień postu ścisłego. Bardzo mocno prosimy parafian i miłych gości, aby ten dzień w sposób szczególny i głęboki podejść do umartwienia naszego ciała. Będzie to niewątpliwie lekarstwo dla naszej duszy.

4. Post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Prawem do wstrzemięźliwości są zobowiązane osoby, które ukończyły 14. rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie między 18.a 60. rokiem życia.

5. Na czas Wielkiego Postu będą także w każdy piątek odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 16.30. i o godzinie 18.30 a więc po mszy świętej wieczorem. Ta zmiana na późniejszą godzinę jest wynikiem spotkań Synodalnych gdzie zostaliśmy poproszeni o późniejszą porę, aby mogły także przyjść osoby, które po pracy nie zawsze mogły zdążyć na wspólną Drogę Krzyżową. Jest też pięknym i bardzo głębokim w przeżyciach nabożeństwo, naznaczone śpiewem i rozważaniem Męki Pańskiej, czyli Gorzkie Żale. Zapraszamy w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu a więc za tydzień o godzinie 17.30 na pierwsze nabożeństwo.

6. W kaplicy na Skalnej w Popielec, msza św. o godzinie 8.00 a w piątki Droga Krzyżowa o 7.30 i Gorzkie Żale w niedziele przed mszą świętą o godzinie 8.30. Po szczegóły zapraszamy na stronę internetową i do gablotek.

7. Zgodnie z zarządzeniem Metropolity tacka z Popielca będzie przekazana dla Ukrainy do Caritas.

8. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. o godz. 18.00. Na zakończenie – modlitwy o powołania. Adoracja potrwa do godz. 19.00. W piątek msza św. o 17.30.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości osobiste bądź rodzinne, Jubilatom a także naszym miłym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga.

W ostatnich dniach odeszli od nas:

Śp. Bogusław Gilczewski, Julia Rzetelska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……