1. Adwent rozpoczęty. Msze roratnie rano od poniedziałku do soboty o 7.00 i w piątek także o 16.30. z myślą o dzieciach i młodzieży. Dzieci przez udział w tegorocznych Roratach zaproszone są do budowania w swych sercach stajenki dla Dzieciątka Jezus. Będzie w tym pomagał św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. Najmłodsi za udział w Roratach będą otrzymywać pamiątkowe obrazki, ukazujące sceny z życia Biedaczyny z Asyżu, do wklejania na specjalnie przygotowanym plakacie. Oprócz tego, na zakończenie Adwentu będą przygotowane nagrody dla najgorliwszych dzieci. Roraty trwają ok. 30 minut. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec, ale też pewna ilość wkładów do lampionów będzie wyłożonych na stoliku, gdzie jest prasa katolicka. Opłatki na stół wigilijny można nabywać obok kiosku, w kancelarii lub zakrystii. Dzisiaj po Mszach świętych ks. Rafał rozprowadza książeczki z Ewangelią na każdy dzień przyszłego roku, w cenie: format mały – 18 zł, duży – 35 zł i specjalne wydanie dla dzieci za 39 zł. Książeczki mogą być pięknym prezentem pod choinkę. Zachęcamy do nabywania.

2. Uruchamiamy akcje „SZCZĘŚCIE NA GWIAZDKĘ”. Obok chrzcielnicy na stoliku wyłożone są koperty. W nich jest zawarty kod dla dziecka, które możemy uszczęśliwić. Instrukcja na stoliku. Wspólnie z naszą Parafią oraz Strzelnicą Top Shot organizujemy także zbiórkę dla kobiet z Domu Pomocy Społecznej nr 2 oraz dla Rodziny Zastępczej pod nazwą „KOBIETY KOBIETOM”. Nasi podopieczni bardzo potrzebują artykułów higienicznych, chemii domowej oraz żywności długoterminowej. Dodatkowe informacje na plakacie na parafialnym facebooku oraz w gablotkach.

3. 8 grudnia w piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. Panny, msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00 a o 12.00 – GODZINA ŁASKI. Zapraszamy na modlitwę do kościoła

4. Rekolekcje Adwentowe będą tego roku od 17 do 19 grudnia włącznie.

5. W tym tygodniu swoje imieniny mają; p. Basia oraz p. organista Mikołaj. Życzymy im zdrowia i radości oraz Bożego błogosławieństwa.

6. Za tydzień II niedziela miesiąca i kolejne spotkanie z dziećmi klas III oraz ich rodzicami. Podczas mszy św. o 16.30 poświecimy medaliki które kupują rodzice.

7. Jak już widać rozpoczęły się bezpośrednie przygotowania do renowacji wnętrza kościoła. W pierwszej kolejności zostały usunięte części styropianowe ze ściany prezbiterium. W środę wieczorem odbyło się także robocze spotkanie z przedstawicielem Firmy RDUCH produkującej nagłośnienia oraz z elektrykiem, który ukryje przewody ze ścian kościoła i położy nowe okablowanie do nagłośnienia. Mamy już przygotowany projekt i kosztorys nagłośnienia.

8. Zapraszamy do nabycia świec wigilijnych u Pani Halinki oraz prasy katolickiej a dzieci po obrazki.

Przed tygodniem przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła Chrystusowego została włączona; Liliana Dagmara Mikołajczyk. Dziecku i rodzicom życzymy wielu łask Bożych.

Życzenia ślemy dziś wszystkim osobom przeżywającym w najbliższych dniach uroczystości; osobiste i rodzinne, internautom, Jubilatom oraz drogim gościom a szczególnie Barbarom i naszemu p. organiście Mikołajowi. Niech Bóg Wam i Waszym bliskim błogosławi i obficie obdarza potrzebnymi łaskami na każdy dzień życia.
W ostatnich dniach odszedł od nas;

ś.p. Zbigniew Jabłoński.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ……
Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.