1. Przypominamy o transmisjach mszy świętych drogą internetową. Dziś i w kolejną niedzielę listopadową będą transmitowane wszystkie msze św.

2. Przypominamy, że Metropolita Łódzki wydał kolejną Dyspensę, która obejmuje dni aż do niedzieli 27 grudnia włącznie. Obyśmy tego nie traktowali jako wagarów od Pana Boga.

3. Bardzo dziękujemy za ofiary przelane na konto parafialne, złożone na tacę czy też przekazane bezpośrednio. Ofiarodawcom i darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.

4. Od I niedzieli Adwentu rozpoczynamy także, choć w innej formie – rozprowadzanie opłatków na wigilijny stół. Opłatki można nabyć u sióstr Antonianek i Pasterek oraz w zakrystii tak w niedziele jak i w dni powszednie. Przypominamy również o nabyciu świec CARITAS. Są także dostępne książeczki pt. „RÓŻANIEC Z PAPIEŻEM FRANCISZKIEM” po 10 złotych i pozycja ”MÓJ KLUCZ DO BIBLII” wydane pięknie na potrzeby dziecka i może znakomicie się służyć jako prezent gwiazdkowy. Koszt 15 zł.. Prosimy, aby z racji na specyficzne tego roku rozprowadzanie opłatków nie; pozostawiać tego na ostatnią chwile, bo może się okazać, że dla spóźnialskich może zabraknąć opłatków. Prosimy, aby też przy nabywaniu opłatków nie stawiać pytania a po „ile”, bo jeśli kogoś nie stać na symboliczną ofiarę to może podjąć Go także bezpłatnie i bez ofiary a tylko za modlitwę w intencji o ustanie Pandemii

5. Roraty w dni powszednie o godzinie 7.00 a z myślą o dzieciach, młodzieży i osobach pracujących, w piątek o 16.30. Gorąco i serdecznie zapraszamy także z lampionami a gdy ktoś nie będzie miał to przygotujemy na stoliku małe wkłady do zniczy, aby po zakończeniu liturgii pozostawić je w tym samym miejscu na kolejny dzień.

6. W tym tygodniu przypadają; pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W najbliższą sobotę, jako pierwszą grudniową zapraszamy chętnych do Adoracji Najświętszego Sakramentu, różańcowej modlitwy z rozważaniami i aktu wynagrodzenia. Początek modlitewnego spotkania tuż po mszy św. o godzinie 7.00. Zapraszamy.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu swoje uroczystości; osobiste bądź rodzinne, Jubilatom i naszym sympatycznym gościom, składamy najlepsze życzenia – błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask od Boga – szczególnie kierujemy te słowa do popularnego imienia Barbar oraz naszego p. organisty Mikołaja.

A w liturgii tego tygodnia; jutro – Święto św. Andrzeja apostoła, w środę – wsp. bł. Rafała Chylińskiego kapłana a w czwartek – wsp. św. Franciszka Ksawerego kapłana.
ZARZĄDZENIE ABPA

W ostatnich dniach odeszli od nas:
Krystyna Borowska i Henryk Brzeziński.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

Rodzinom i przyjaciołom zmarłych, składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.